Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da se ne radi o infekciji, ali ako simptomi potraju potrebno je učiniti pregled urina i urinokulturu.

jole81

Pozz i postovanje,imam vec duze vreme neko crvenilo i neke sitne bobuljice,molim vas za savet i pomoc i nadam se da nije jako opasno sad ? Hvala
http://www.dodaj.rs/f/3E/cB/Gy1Vj5g/20150203152726.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1U/S0/38UVJMvn/20150203152801.jpg

shadowzd

Poštovani,

prije dva mjeseca pojavilo mi se malo crvenilo na penisu, misleći da se radi o iritaciji kože brijenjam nisam pridavao neku veliku pažnju tome, malo počistio alkoholom i pošpricao octiniseptom nadajući da će proći, što donekle i je (nije se širilo) do prije nekih mjesec dana kada se pojavila crvenkasta vodenatsa mrlja promjera 1 cm, u početku nije peckalo ni češalo ( mislio sam da se radi o jačoj iritaciji brijanjem) ali sam otišao kod svoje doktorice koja mi je rekla da ranu ispirem kamilicom (ne koristim gelove i šampone, ranu posušim fenom poslje tusiranja, uzmem kremu canesten i mažem dva puta dnevno te da pripazim na prehranu)

tako i bi ...uzeo sam dvije kreme canesten, počeo kuhati kamilicu mazati i ispirati, te se površina počela smanjivati, koristim kremu 13 dana,

sve do jučer je bilo ok,kada se cila površina oljuštila te sam poslije tuširanja imao čak i sitne ranice (nalik malim utorima) iz kojih je išla krv te me počeo peckati i anus

kako sam trenutno na brodu (prvi kontakt s kopnom za tjedan dana) i imam jedino canesten kremu može kakva pomoć?

nadam se da slika bude pomogla...

http://i.imgur.com/V8aPaDG.jpg

Hvala i pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za jole81: fotografiije ne mogu otvoriti, ali po svemu se ne radi o ničem ozbiljnijem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Canesten vjerojatno neće pomoći. Izgleda da bi se moglo raditi o kontaktnojm dermatitisu. U svakom slučaju, kada ćete moći javite se liječniku.

tamike

e ovako imam nazovi problem od prije neki dan, na penisu mi je kozica crvena i imam svrab na njoj a penis mi je stalno vlazan. nemam nikakvih bolova. unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o iritaciji, ali se ne može isključiti niti Candida infekcija. Za prvo bi pomogla Bepanthen krema, a za drugo Canesten krema kroz desetak dana.

ludacris22

postovanje,
danas sam primjetio kvrzicu oko penisa..ne vidi se,ali se osjeti na dodir..
tocnije u podnozju penisa..neznam kako bi objasnio. ne boli niti pecka, ali sam zabrinut..
HVALA

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nema razloga za zabrinutost niti potrebe za medicinskom intervencijom.

VinRad

Poštovani! Na penisu već dulje vrijeme imam jednu crvenu fleku, ne peče me, ne boli me, ne svrbi me. Zanima me o čemu je riječ? Unaprijed hvala.

http://www.igreklik.com/slike/vie...52766.jpg&file_imgur=hxXihl0.jpg
http://www.igreklik.com/slike/vie...12289.jpg&file_imgur=EwMTeo5.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu vam sa sigurnošću reći o čemu je riječ te predlažem da se javite dermatologu na pregled.

comandos

Pozdrav .. Moj Problem je sto sam prije 2 mjeseca imao sex bez zaštite nakon 2 dana mi se pojavilo na glasnu penisa perutanje koze bez ikakve boje u strahu sam uradio stvari koje nisam znao da su štetne kao 1. Oprosam glavic sa tečnim sapunom za desifekciju ruku nakon 6 sati sam bio kući i čitao forume šta bi moglo biti uradio sam drugo misleći da je gljivična infekcija nisam imao kremu već sam našao da može pomoći soda bikerbona staviti u rastop i držati 15 minuta nakon toga mi se pojavilo crvenilo i bol na glasnu . Napravio sam termin kod urologa i on me pregledo i reko da nemam gljivičnu infekciju i da je to normalno jer sam obrezan i teze mogu dobit gljivice. Netrebam koristit nikakvu kremu za gljivice ali ako želiš mogu ti izdat recept . Uzeo sam recept i kremu za gljivice i neku vodu za ispiranje nakon 7 dana stanje nije bilo dobro već pogoršalo se ostavio sam tu mast i prešao na normalnu kremu sto moje malo pomoglo nakon 15 dana sam bio kod dermatoga i on mi je reko da je normalan penis ali na moju inicijativu je uzeo bris nakon 13 ništa nisu našli .. Sad u srijedu sam uradio test na klamidije i čekam odgovor. Još ima crvenilo samo kad imam erekciju.

comandos

zaboravio sam navesti da nisam imao tokom mokrenja problema nikavi bolovi ,samo na pocetku prvi dana me je malo peko glavic ali trenutno nemam problema dali ima rzloga za brigu ?

its_me

Pojavile su mi se sasvim male izrasline na kozi testisa,i na glavicu penisa.Kožica se ljusti posliej tusiranja i ponekad me svrbi.Ponajvise ako se oznojim...zanima me da li je nesto opasno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za commandos: nemate razloga za brigu. Sve govori da ste zdravi.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za its_me: ne mogu Vam reći o čemu je riječ , ali sigurno nije ništa opasno.

dijamant1

koza glansa mi se peruta i suva je posle tusiranja,i kada masturbiram pojave mi se odmah crvenilo i crvene tackice?
da li su to gljivice?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne. To je iritacija i suhoća zbog masturbacije.

Stefa

Pozdrav. Imao sam kandidu pre nekih 6, 7 meseci i tada mi se javilo crvenilo na glansu. Radio sam bris i nakon toga mazao kremu posle koje mi je to proslo. Radio sam test i bio je negativan na kandidu, otisao sam opet da proverim test pre 3 nedelje i ponovo je bio negativan. Medjutim dešava mi se i dalje da mi kožica na glansu pocrveni tokom seksualnih odnosa ili tokom masturbacije. Da li je možda u pitanju iritacija i šta je najbolje koristiti za ličnu higijenu? Hvala Vam unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji, a na Candidi. Najbolje je da spolovilo perete samo vodom.