Dermatovenerologija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4000 | Broj poruka: 14398

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,


crvenilo i svrbež na penisu


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

26.01.2015. 15:20

Mislim da se ne radi o infekciji, ali ako simptomi potraju potrebno je učiniti pregled urina i urinokulturu.

jole81

03.02.2015. 21:55

Pozz i postovanje,imam vec duze vreme neko crvenilo i neke sitne bobuljice,molim vas za savet i pomoc i nadam se da nije jako opasno sad ? Hvala
http://www.dodaj.rs/f/3E/cB/Gy1Vj5g/20150203152726.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1U/S0/38UVJMvn/20150203152801.jpg

shadowzd

04.02.2015. 16:15

Poštovani,

prije dva mjeseca pojavilo mi se malo crvenilo na penisu, misleći da se radi o iritaciji kože brijenjam nisam pridavao neku veliku pažnju tome, malo počistio alkoholom i pošpricao octiniseptom nadajući da će proći, što donekle i je (nije se širilo) do prije nekih mjesec dana kada se pojavila crvenkasta vodenatsa mrlja promjera 1 cm, u početku nije peckalo ni češalo ( mislio sam da se radi o jačoj iritaciji brijanjem) ali sam otišao kod svoje doktorice koja mi je rekla da ranu ispirem kamilicom (ne koristim gelove i šampone, ranu posušim fenom poslje tusiranja, uzmem kremu canesten i mažem dva puta dnevno te da pripazim na prehranu)

tako i bi ...uzeo sam dvije kreme canesten, počeo kuhati kamilicu mazati i ispirati, te se površina počela smanjivati, koristim kremu 13 dana,

sve do jučer je bilo ok,kada se cila površina oljuštila te sam poslije tuširanja imao čak i sitne ranice (nalik malim utorima) iz kojih je išla krv te me počeo peckati i anus

kako sam trenutno na brodu (prvi kontakt s kopnom za tjedan dana) i imam jedino canesten kremu može kakva pomoć?

nadam se da slika bude pomogla...

http://i.imgur.com/V8aPaDG.jpg

Hvala i pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

04.02.2015. 20:15

Za jole81: fotografiije ne mogu otvoriti, ali po svemu se ne radi o ničem ozbiljnijem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

04.02.2015. 20:15

Canesten vjerojatno neće pomoći. Izgleda da bi se moglo raditi o kontaktnojm dermatitisu. U svakom slučaju, kada ćete moći javite se liječniku.

tamike

10.02.2015. 09:30

e ovako imam nazovi problem od prije neki dan, na penisu mi je kozica crvena i imam svrab na njoj a penis mi je stalno vlazan. nemam nikakvih bolova. unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

11.02.2015. 00:50

Vjerojatno je riječ o iritaciji, ali se ne može isključiti niti Candida infekcija. Za prvo bi pomogla Bepanthen krema, a za drugo Canesten krema kroz desetak dana.

ludacris22

18.02.2015. 17:05

postovanje,
danas sam primjetio kvrzicu oko penisa..ne vidi se,ali se osjeti na dodir..
tocnije u podnozju penisa..neznam kako bi objasnio. ne boli niti pecka, ali sam zabrinut..
HVALA

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

19.02.2015. 09:50

Mislim da nema razloga za zabrinutost niti potrebe za medicinskom intervencijom.

VinRad

20.02.2015. 10:10

Poštovani! Na penisu već dulje vrijeme imam jednu crvenu fleku, ne peče me, ne boli me, ne svrbi me. Zanima me o čemu je riječ? Unaprijed hvala.

http://www.igreklik.com/slike/vie...52766.jpg&file_imgur=hxXihl0.jpg
http://www.igreklik.com/slike/vie...12289.jpg&file_imgur=EwMTeo5.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

20.02.2015. 11:10

Ne mogu vam sa sigurnošću reći o čemu je riječ te predlažem da se javite dermatologu na pregled.

comandos

20.02.2015. 13:40

Pozdrav .. Moj Problem je sto sam prije 2 mjeseca imao sex bez zaštite nakon 2 dana mi se pojavilo na glasnu penisa perutanje koze bez ikakve boje u strahu sam uradio stvari koje nisam znao da su štetne kao 1. Oprosam glavic sa tečnim sapunom za desifekciju ruku nakon 6 sati sam bio kući i čitao forume šta bi moglo biti uradio sam drugo misleći da je gljivična infekcija nisam imao kremu već sam našao da može pomoći soda bikerbona staviti u rastop i držati 15 minuta nakon toga mi se pojavilo crvenilo i bol na glasnu . Napravio sam termin kod urologa i on me pregledo i reko da nemam gljivičnu infekciju i da je to normalno jer sam obrezan i teze mogu dobit gljivice. Netrebam koristit nikakvu kremu za gljivice ali ako želiš mogu ti izdat recept . Uzeo sam recept i kremu za gljivice i neku vodu za ispiranje nakon 7 dana stanje nije bilo dobro već pogoršalo se ostavio sam tu mast i prešao na normalnu kremu sto moje malo pomoglo nakon 15 dana sam bio kod dermatoga i on mi je reko da je normalan penis ali na moju inicijativu je uzeo bris nakon 13 ništa nisu našli .. Sad u srijedu sam uradio test na klamidije i čekam odgovor. Još ima crvenilo samo kad imam erekciju.

comandos

20.02.2015. 13:50

zaboravio sam navesti da nisam imao tokom mokrenja problema nikavi bolovi ,samo na pocetku prvi dana me je malo peko glavic ali trenutno nemam problema dali ima rzloga za brigu ?

its_me

20.02.2015. 19:45

Pojavile su mi se sasvim male izrasline na kozi testisa,i na glavicu penisa.Kožica se ljusti posliej tusiranja i ponekad me svrbi.Ponajvise ako se oznojim...zanima me da li je nesto opasno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

21.02.2015. 14:05

Za commandos: nemate razloga za brigu. Sve govori da ste zdravi.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

21.02.2015. 14:05

Za its_me: ne mogu Vam reći o čemu je riječ , ali sigurno nije ništa opasno.

dijamant1

26.02.2015. 00:40

koza glansa mi se peruta i suva je posle tusiranja,i kada masturbiram pojave mi se odmah crvenilo i crvene tackice?
da li su to gljivice?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

26.02.2015. 11:35

Ne. To je iritacija i suhoća zbog masturbacije.

Stefa

01.03.2015. 10:35

Pozdrav. Imao sam kandidu pre nekih 6, 7 meseci i tada mi se javilo crvenilo na glansu. Radio sam bris i nakon toga mazao kremu posle koje mi je to proslo. Radio sam test i bio je negativan na kandidu, otisao sam opet da proverim test pre 3 nedelje i ponovo je bio negativan. Medjutim dešava mi se i dalje da mi kožica na glansu pocrveni tokom seksualnih odnosa ili tokom masturbacije. Da li je možda u pitanju iritacija i šta je najbolje koristiti za ličnu higijenu? Hvala Vam unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

01.03.2015. 16:30

Riječ je o iritaciji, a na Candidi. Najbolje je da spolovilo perete samo vodom.