Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za StevieG8: ne. Fofografije možete samo postaviti na cybermed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za encil: kod Vas je vjerojatno riječ samo o jačoj iritaciji koja je povezana sa spolnim odnosom. Ako je tako, promjene će se ponavljati. Možete mazati neutralne kreme tipa Bepanthena. E. colli ne izaziva ovakve promjene.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas nema nikakvih bolesti. Ljuštenje se javlja uslijed suhoće i ritacije. Mažite Bepanthen kremu, a rakiju ni u kojem slučaju ne upotrebljavajte.

1dario1

Poštovani,

U nazad 2-3 tjedna pojavilo mi se crvenilo na penisu koje je naknadno popraćeno s peckanjem.
Slične simptome imao sam prije godinu-dvije kada se nisu pojavile crvene mrlje, ali sam imao isti osjećaj peckanja.
Napravio sam briseve te mi je ustanovljeno da imam Enterococcus koji sam izliječio te su nalazi briseva nakon toga bili negativni.
2007. i 2010. godine sam uradio testiranje na HIV, hepatitise, sifilis i svi nalazi su bili negativni.
Otišao bih se ponovo testirati na te bolesti ali ne znam koliko to ima smisla obzirom da sam u tom periodu do danas bio u dvije dugoročne veze.
Postoji li mogućnost da imam HPV ili genitalni herpes koji se tek sad manifestira?

http://i62.tinypic.com/28jwlep.jpg
http://i59.tinypic.com/a3fhiq.jpg
http://i61.tinypic.com/2a5i1ll.jpg
http://i57.tinypic.com/wi9b36.jpg
http://i58.tinypic.com/25ovpy0.jpg
http://i62.tinypic.com/hreip1.jpg

Šaljem Vam par slika s problemom koji imam.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po fotografijama, nemate niti HPV niti genitalni herpes. Na fotografijama je normalan izgled spolovila. Nema potrebe za ponovnim testiranjem, niti novim pretragama.

dule27

Poštovani,
Prije tri mjeseca pojavilo mi se crvenilo na glaviću penisa popraćeno sitnim crvenim bubuljicama. Otišao sam kod dermatologa i objasnio joj i ona mi je dala canesten i travocourt kremu da mažem. Ovo mi je dala a nije pogledala samo propisala i naplatila pregled. Canesten i travocourt mi nista nisu pomogle, a koristio sam ih dva mjesevca. Samoinicijativno sam počeo uzimati Nistatin, ali ni on nepomaže. U vezi sam sa djevojkom šest godina i imamo redovne odnose. Ona je obavila pregled i sve je uredu sa njom i nemamo odnose otkad se ovo pojavilo. Molim vas za savjet jer mi ovo već počinje na psihu da mi udara. Činim sve, ali ovo ne prolazi. Unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno nije riječ o nečem ozbiljnijem, ali napamet liječenje (bez pregleda) nije više preporučljivo.

mutvak1991

Postovani,

Prije par dana na penisu su mi se pojavile smedje, tvrde izbocine, koje na dodir ne bole niti svrbe. Molim Vas za strucno misljenje.

Slike:
http://i.imgur.com/cKqdVrT.jpg

http://i.imgur.com/7eYO6IM.jpg

Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o kondilomima. Morate se javiti dermatovenerologu koji će odrediti adekvatno liječenje. Nadalje, vaša(e) partnerice moraju kod ginekologa (PAPA test).

nino.bux

Poštovani,

Prije 3 tjedna sam primjetio lagano zadebljanje i crvenilo na kožici oko glavića. Nastalo je odmah nakon seksualnog odnosa (koji je btw. bio malo grublji).
Ne pecka, ne svrbi, ne smeta. Samo je crveno i eto, čini mi se da je koža na tom dijelu možda malo zadebljana.
Mazao sam do sad Canesten kremom, no crvenilo ne prolazi i postane izraženije nakon odnosa.

Prilažem slike i molim za mišljenje:
http://imgur.com/zXuVGv6,JlxWEsw#0
http://imgur.com/zXuVGv6,JlxWEsw#1

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o iritaciji kao posljedici spolnog odnosa. Canesten nije potrebno mazati. Takva iritacija se može ponavljati. Može pomoći Bepanthen krema i apstinencija kroz određeno vrijeme.

Ivan9

Poštovani,
Prije dva dana pojavile su mi se nešto nalik na male, sitne bubuljice po glavicu penisa, te na kozici ispod glavica. Ne svrbe niti peku. Tako je bilo prvi dan. Dok danas drugi dan kao da su se "bubuljice" osusile te izgledaju kao male crvene točkice. Nemogu sa sigurnoscu reci je li se broj povecao.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, lijep pozdrav.

BARTUL

Poštovanje!
Imam jedan specifičan spolni problem na koji nisam naišao na niti jednom forumu.
Naime, imao sam analni sex (bez kondoma) sa suprugom (nikad nismo bili u sexualnom kontaktu sa nikim osim između sebe), prije dvije godine. Par dana nakon toga primjetio sam da na kožici prepucija kao neko lagano ljuštenje kože, te malo zatim bijele siraste nakupine. To je trajalo neko vrijeme, da bi se potom kožica prepucija počela sužavati sve više i više, te sada ne mogu prevući kožicu preko glansa. Pokušao sam sa canesten kremom i sa canespor kremom, ali bez ikakvog uspjeha. Strahovito mi je neugodno ići kod liječnika, te molim da mi date savjet što učiniti. Molim Vas za brzi odgovor jer sam ovako sexualno totalno disfunkcionalan. Unaprijed zahvaljujem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da morate kod urologa, jer se očito radi o fimozi. Nećete moći riješiti problem sami.

zagrepcanin

Poštovani Doc. dr. sc. Kostović, prije dva mjeseca imao sam nekoliko odnosa sa jednom curom bez zaštite, ona je tvrdila da nema nikakvu bolest, prije nje nisam imao nikad odnose. Nakon dva tjedna pojavilo se blago crvenilo na glaviću penisa uz lagani svrbež, svrbile su me i stidne dlake malo. Mazao sam glavić penisa sa bepanten kremom i svrbež i crvenilo je nestalo u potpunosti. Jedino što me brine je što se to blago crvenilo zna ponekad vratiti, iako bez svrbeža i proći, a prije tih spolnih odnosa sa navedenom curom nisam nikad ili vrlo rijetko imao crvenilo. Osim toga primjetio sam da mi penis uopće ne luči predejakulat za vrijeme masturbacije, a prije dok nisam uopće imao odnose predejakulata je bilo u obilnim količinama. Mislim da mi se zbog nedostatka predejakulata crvenilo zna vratiti i penis zna biti malo suh. Nemam nikakve druge simptome i sve funkcije rade normalno. Molim Vas za savjet i mišljenje, hvala na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Uvjeren sam da kod vas nema spolne ili slične bolesti. Vjerojatno se radi tek o iritaciji i suhoći koja se povremeno javlja.. Osim neutralnih krema tipa Bepanthen ništa drugo nije potrebno. Nema ozbiljnih bolesti koje se tako prezentiraju.

freezee

Postovanje. U vezi sam s curom godinu dana i imamo redoviti spolni odnos. Prije 2-3 mjeseca su joj se na kozi iznad vagine pojavili neki plikovi za koje smo mislili da su bradavice ali nakon nekog vremena su prosle i vise ih nema, nakon toga sam ja primjetio da se meni to isto pojavilo po mome spolovilu i zabrinulo me jer ih imam puno vise nego sto ih je imala ona. Ne svrbe i nema crvenila, samo sitni plikovi na kozi. Molim Vas savjet sto da radim. Hvala.

koskicca

Postovanje Doktore!
Imam problem sa penisom ,nadam se da mi mozete pomoci,u prilog vam ostavljam dve fotografije.
Opsi neugodnosti je da na penisu imam odredjene ranice koje svrbe i imaju neugodan miris,sex mi je redovan sa jednom partnerkom.
Sa postovanjem
[img]http://www.dodaj.rs/f/1Z/6j/1LOEDsuc/111176271015337019261620.jpg[/img]
[img]http://www.dodaj.rs/f/1h/JS/4sQFPSpu/1/113122221015337019274120.jpg[/img]

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam sa sigurnošću reći o čemu je riječ. Najbolje da se javite dermatovenerologu.

Dejank88

Postovani doktore,

Prvi put kada mi se javilo crvenilo na glavicu i kozici, tokom tusiranja se kozica ogulila malo. Mazanje Canestena je pomoglo. Nakon toga cesto glans bude crven, i kao tackice vidljive. Narocito su izrazajne nakon odnosa,kada glans pocrveni vise.

Drugi put mi se javlja crvenilo na glansu penisa. Kozica otekne i svrbi. Seksualno sam aktivan,ne menjam partnere. Nakon mazanja kremama tipa Canesten, macmiror complex, nakon par dana se povuce otok kozice. Malo teze se prevuce kozica preko glansa.

Moje pitanje je sta bi moglo biti, posto neko kaze da je iritacija, neko gljivice.

Najlepse Vas molim za odgovor, jer izuzetno cenim Vase misljenje.

Hvala,