Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Navjerojatnije postoji povezanost između promjena na spolovilu i stopalima. Nadalje, antibiotska terapija (Betrion) nije dobar izbor. Više od ovoga Vam se preko računala ne može reći. Preporučio bih pregled i eventualno daljnje pretrage kod dermatovenerologa.

mpavic1995

poštovani,
imam 20 godina, i dobio sam klamidiju, za koju mi je propisan azitromicin i simpotimi su nestali. sada imam 2 problema, prvi je to što i dalje imam mokraću žute boje koja je nekad bas zarko zuta a nekad malo svjetlija, pa me zanima da li je to posljedica klamidije i proci ce ili se radi o necem drugom.
a drugi problem je taj da nekih mjesec dva prije nego sto sam dobio klamidiju na penisu su mi se pojavile par flekica kao da je ogrebano na tom mjestu, nakon sexa ili masturbacije se crveni, zanima me o cemu se radi, sliku vam saljem na sljedecem linku http://s12.postimg.org/etykoacv1/DSC_0033.jpg

1dario1

Zahvaljujem na odgovoru.
Svakako planiram otic kod dermatovenerologa.
Na temelju slika mozete li mi reci o cemu bi se moglo raditi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

mpavic1995: boja mokraće se mijenja i to je normalno (nema veze s klamidijom). Za promjene na penisu, ne mogu reći točno o čemu je riječ (ali izgleda kao da je riječ o posljedici ozljede).

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za 1dario: ne mogu Vam reći o čemu je riječ preko računala, na temelju fotografija.

Vlada1412

Da li od antibiotika i krema protiv bakterija ili gljivica za penis moze se ostati sterilan?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne. Prestanite se opterećivati bez razloga.

steppenwolf

Pozdrav!!

Prije par godina pojavile su mi se nekakve otekline u preponama ,cime je natekao i spolni organ .Obavio sam sve pretrage i testove na spolne bolesti ,i sve ok ...
Te otekline desile su se 2 puta u razmaku od par mjeseci ,i nakon uzimanja antibiotika je u redu i nije se pojavilo poslije toga(to je bilo prije 3 godine).
Međutim od tada ,prilikom erekcija ,koža na gaviću penisa je ,suha ko da se ljusti i svrbez u podrucju anusa...
U to vrijeme bio sam kod dermatologice jer imam i neki dermatitis na vlasištu ,na sta sumnja da moze bit psorijaza ,tako da me zanima ,moze li to bit povezano i sta da radim ,sad koristim belosalic i elocom kremu za intimna podrucja ...
hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene u vlasištu mogu, ali i ne moraju biti povezane s promjenama na spolovilu. Kod vas je potrebno postaviti točnu dijagnozu, što se ne može preko računala. Dulju primjenu Elocom kreme u području splovila treba izbjegavati.

matko4545

Poštovani, možete li mi reći o čemu se radi? Ovo sam primjetio ima već dugo vremena, ali ne osjećam nikakve smetnje ni posljedice...
evo slike:
http://i58.tinypic.com/2duht91.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o tzv. papillae coronaee glandis. Nije riječ o bolesti. Promjene ne treba liječiti niti ima učinkovitog načina uklanjanja.

Djordje4

Molim vas reci te mi sta je ovo i da li trebam hitno kod lekara?
http://imgur.com/a/Wj5iN

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Izgleda kao iritacija. Mislim da ne morate hitno kod liječnika.

Magnus91

Doktore, molim za pomoc. Mozete li mi reci sta je ova bela tackica na glavi penisa?
Sliku sam priblizio koliko mogu, evo pogledajte.

http://i.imgur.com/8lVnkLv.jpg?1

Hvala unapred

Vlada1412

Dobar dan doktore, da vas podsetim imam crvenilo i smezuranu kozicu na glansu vec pet meseci, ne pece me i ne boli samo su te promene vidljive i jako ruzno izgleda, radio sam bris pise da imam E.Coli i Klebsielu u malom broju, koristio sam razne kreme i masti ali to mi ne pomaze samo napravi jos gore(vise se crveni) Koristio sam Nistatin, Embecin, Canesten, Bepanthen, Triderm, Acidi boric3%. Evo postavicu i sliku glansa i sliku rezultata brisa pa bi vas zamolio za savet. Pozz!
http://www.dodaj.rs/f/3n/2a/lbUYM3K/20150628174919.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1b/PC/3WpKvGXa/unnamed.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaše spolovilo je uredno. To je normalna razlika u prokrvljenosti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Vlada1312: na fotografiji je normalan izgled spolovila. Nalaz brisa ne zahtjeva liječenje. Dok ne shvatite da liječenje nije potrebno, neće biti dobro.

Vlada1412

Ako nije potrebno lecenje zasto je onda glans promenio izgled, i na rez pise da imam E Coli i Klebsielu ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je normalan izgled spolovila. Naravno, možete se i dalje liječiti po preporuci drugih dermatologa kao do sada.

filip_kg

Poštovani doktore,

Pre 20-tak dana mi se pojavilo crvenilo na glaviću penisa (pored otvora), kao što je prikazano na sledećoj slici: http://tinypic.com/r/n4y6iq/8

Inače, imam redovne seksualne odnose sa stalnom partnerkom, čak smo apstinirali 5, 6 dana i crvenilo se nije povuklo, a ponekad osećam blago peckanje. Da li biste mogli reći u čemu bi mogao biti problem? I još jedna stvar, da li bi trebalo da me brinu kvržice ispod glavića, kao na sledećoj slici (njih imam godinama): http://tinypic.com/r/33cc0hv/8

Unapred hvala na odgovorima.