Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je vjerojatno riječ o iritaciji. Ona se ponavlja upravo nakon aktivnosti koje opisujete. Posebna terapija nije potrebna (osim neutranih krema).

Dejank88

http://i58.tinypic.com/14d3sw4.jpg

Hvala na odgovoru, a evo i slika da se vidi sta je problem, pa moze i drugima da pomogne.
Glans je crven, i malo izbrazdan. a kozica ispod je otekla i tamnije je boje. Trenutno koristim macmiror compleks, ili treba nesto drugo da kosristim?

Jos jednom hvala i svako dobro

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

kod vas je riječ o iritaciji. Preporučio bih neku provjerenu neutralnu krema tipa Bepanthen.

Rid3r

Postovanje,prije nekoliko dana su mi se pojavile cudne krastice na polnom organu,nekad malo svrbe ali ne uvijek,jeli to neka iritacija od masturbiranja ili je nesto ozbiljnije..lijep pozdrav

http://i.imgur.com/qpCKjQf.jpg

https://i.imgur.com/CPNCiGU.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda su promjene posljedica masturbiranja, a ako ste imali spolne odnose (i ako Vam se i prije pojavljivalo) moguće da je riječ i o herpes infekciji.

Dejank88

Postovani,

Da li od iritacije hoce da se guli glans iako nanosim Bepanthen krem? I koza sa spoljne strane je malo pocrnela na dva mesta?

Rid3r

Postovanje,hvala na odgovoru,uvjeren sam da je ovo herpes,pojavilo se i novih ranica, nekad svrbi nekad ne,jesam imao sam skoro vise puta nezasticenih spolnih odnosa,ali nikad prije mi se ovo nije pojavljivalo,zanima me jeli potrebno traziti lijecnicku pomoc? lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Dejan88: da.Iritacija uključuje to što se naveli.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Rid3r: prvi puta niste spomenuli nezaštićene spolne odnose. Herpes se može pojaviti i više tjedana (pa i mjeseci) nakon takvih odnosa. Bilo bi dobro da se javite liječniku, iako će promjene vjerojatno proći i same od sebe.

Vlada1412

Poz doktore, imam problem sa glansom penisa, pre 5 meseci imao sam odnos sa devojkom, posle toga se javilo crvenilo i nekako smezurana kozica na glansu, ispirao sam sapunom, kamilicom ali nista pre nedelju dana otisao sam do lekara ustanovili su mi E.coli i Klebsiellu, u malom broju dobio sam da mazem ujutru embeci i nistatin uvece, koristim tu terapiju ali nema nikakvih promena, pa bi Vas zamolio za savet.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da Vam gore navedena terapija nije potrebna (a pogotovo ne tako dugo). Kod Vas je vjerojatno riječ o iritaciji, a gore navede bakterije nisu uzrok Vaših tegoba. Trebate mazati neutralne kreme tipa Bepanthena.

Aled

Postovani,
Imam jak svrab i perutanje koze na testisima. Svrab se pojavljuje i nestaje nekoliko puta na dan, a perutanje koze se desava mozda jednom dnevno. Nocu isto jako svrbi te vjerovatno cesem nekontrolisano, zbog cega znaju da nastanu i sitne ranice, u vidu pucanja kozice. Cak sam primjetio da posle snaznog cesanja zna da curi kao neka vodica. U pocetku sam ja svojerucno mazao svakojakim kremama i nije pomagalo. Higijena i pranje je pojacano te mjenjanje donjeg vesa vise puta dnevno. Kada se fino operem ostaje samo blago cvenilo ali posle par casova se tu napravi smezurana suva kozica koja me svrbi. Molio bi Vas za neki savjet. Da li je nesto strasno ili nemam razloga za brigu?
Unapred hvala...

Read more: http://www.doktor.rs/forum/pitanj...-testisima-t47311.html#ixzz3chDgc2Nf

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je riječ o iritaciji i suhoći kože navedenih područja. Izbjegavajte prečesto pranje, a u potpunosti sapune i gelove za tuširanje. Mažite neutralne kreme tipa Bepanthena.

AcHoW

Postovani, prije par dana primjetio sam nekakvu bubuljicu tocno na sredini spolovila. O cemu se radi? Da li se trebam brinuti?

http://imgur.com/lnry9di

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne trebate brinuti. Vjerojatno je riječ o folikulitusu (upali dlačnog folikula). Promjenna će vjerorojatno proći sama od sebe, a možete mazati i antibiotsku mast (npr. Betrion) kroz nekoliko dana.

Vlada1412

Niste me razumeli, nistatin i embecin koristim 5 dana i bornu kiselinu(3%) ali promena nema, kozica je smezurana na glansu i crvenilo je vidljivo, higijena je na najvisem mogucem nivou perem glans do 4 puta dnevno sa "Dove" sapunom, to crvenilo i smezurana kozica je vec 5 meseci a terapuju sam poceo da koristim pre par dana jer sam tek pre pet dana isao lekaru, ne pece me ne boli, treba mi Vas savet sta da radim?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Gore navedena terapija nije Vam potrebna niti će Vam od nje biti bolje. "Smežurana kožica" nije odraz bolesti već iritacije i suhoće (izmedju ostalog i zbog prečestog pranja - 4 puta je apsolutno previše). Mislim da nemate nikakvnu bolest. Spolovilo perite samo jednom dnevno i običnom vodom. Dakle, nikakve bolesti nemate.

Vlada1412

Na brisu glansa pise da ima bakterija u malom br. E.Coli i Klebsiella, a to crvenilo i "smezurana kozica" mi vec dugo traje 5 meseci, pa sam zabrinut, da li imate neku terapiju da mi date da to prodje vec jednom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve sam Vam napisao. Te bakterije ne znace u vasem slučaju bolest.

1dario1

Poštovani,
molio bih Vas za mišljenje oko dva problema koja su mi se pojavila a postoji mogućnost da su povezani.
Pojavila mi se crvene mrljena na glavi penisa. Ispočetka je peckalo i svrbilo te je nakon nekog vremena prestalo ali su ostale crvene fleke koje ponekad stvaraju osjećaj nelagode.
Doktorica opće prakse mi je rekla da mažem s betrion mašću, ali nakon tjedan dana se ništa nije promjenilo.
Šaljem Vam slike izgleda spolovila.

Paralelno sumi se pojavile crvene točkice na tabanima stopala i na gležnju.
Također Vas molim za stručno mišljenje i postoji li povezanost između navedenih stvari.

http://i61.tinypic.com/b7bcw8.jpg
http://i59.tinypic.com/fz1a11.jpg
http://i60.tinypic.com/2gwrrlh.jpg
http://i62.tinypic.com/2r5yxwp.jpg
http://i59.tinypic.com/23qxp3o.jpg

Unaprijed Vam se zahvaljujem na stručnom mišljenju.