Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene oko glansa su normalne žljezde, a "bradavica" za sada ne izgleda kao kondilom.

Frantuu

Doktore javio sam vam se ima par dana niste mi mogli reci u cemu je problem pa vam evo slike nadam se da ce te mi sada moc rec o cemu je rijec

https://postimg.org/image/hco6fs833/
https://postimg.org/image/69k53c1pf/
https://postimg.org/image/5uton0299/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o upali žlijeze ili dlačnog folikula. Mažite antibiotsku mast kroz 7 dana 2x dnevno (npr. Mirobact mast).

ante1889

pozdrav, molim za pomoc, pojavilo mi se na vrhu kozice crvenilo i malo se koza nabubrila pa da li bi mogli reci u cemu je problem?!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu napamet.

Misko93

Pozdrav, imam redovne spolne odnose sa istom devojkom i sve je ok, medjutim u zadnjem periodu se ona zali na peckanje tokom mokrenja, kad smo prestali sa odnosima nedelju dana sve je bilo normalno, posle odnosa ponovo je dobila simptome. Kod mene se nije nista promenilo, nista osim blage iritacije, sad se meni pojavila neke roze fleke, a svrab je prisutan samo na spoljnoj kozici sto ide preko glavica,i mislim da je prisutnija veca kolicina sluzi.Sta bi moglo biti. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda je riječ samo o iritaciji, a može biti i neka infekcija (npr. Candida). Najbolje da se partnerica javi ginekologu.

sarajevoprivate

molim vas za mišljenje o čemu se radi kod mog problema.

prije 10 dana sam jednostavno primjetio crvenilo. ne peće, ne svrbi, nemam nikakvih problema osim što je osjetljivijie prilikom odnosa.
cini mi se da je pocelo tokom oralnog sexa od strane partnerice koja me zagrbala zubicima.
mazao sam ovo jednom dnevno pantegal kremom ali nema poboljšanja.

https://imageshack.com/i/plzQ5DYlj
https://imageshack.com/i/pmOVV8SWj

trebam li posjetiti ljekara?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Peomjena ne izhleda da je posljedica ozljede prilikom oralnog seksa. Preporučio bih pregled dermatovenerologa.

Markoni_90

Poštovani doktore,

Već duže vremena imam problem sa glansom penisa. Prilikom erakcije kao da je glans modar, a nakon odnosa mi se pojavi i crvene tackice na glansu i na služokoži praćeno crvenilom(nemam svrabež, pri mokrenju me ne boli, niti bolove osećam), koji prodje nakon nekoliko dana. Otišao sam kod dermatologa koji me je uputio da dam bris glansa na B,AB i na Candidu. Rezultati analize su negativni....na jednom papiru piše (mikološki nalaz negativan, a na drugom patogene bakterije NISU izolovane). Sa tim rezultatima sam otišao kod dermatologa koji mi je rekao da sam izgubio zaštitni sloj kože od pranja sapunima i izgubio ph vrednost (što je tačno, malo sam i sam preterao sa trljanjem...jer vodim veoma računa o higijeni). Preporučio mi je da intimne delove perem uljanom kupkom iz dečijeg programa za osetljivu kožu, kao i da mažem neutralnu kremu Cicaplast baume b5, i kazao da mažem duži period jer je potrebno malo više vremena da se koža obnovi. Mažem već skoro mesec dana i kao da ima boljitka, medjutim evo već sedam dana odjednom preko noći mi se "upalio" glans(odnos nisam imao mesec dana), praćen crvenilom sa tačkicama i svrabežom kao i to da kožicu ne mogu povući pri erakciji(ovo mi se nije dešavalo da kožicu ne mogu povući).Razmišljao sam da kupim Canesten kremu i da pokušam da li će proći od nje. Molim Vas doktore da me posavetujete, date neke upute ili neke druge kreme.

Srdačan pozdrav i svako dobro.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da se ponovo javite dermatovenerologu da se vidi o čemu je točno riječ.

nido1167

Poštovani doktore,

Naime imam scabies već 3 mjeseca i proširio mi se na penis, na kojemu su se počeli pojavljivati kao pristići na koži penisa, mažem se benzol bezoatom i uljem čajevca, povuklo se bilo i onda se opet pojavilo.. a prije mj dana sam promjenio 2 partnerice(bez zaštite anal) ali je sve bilo uredno i čisto naravno.. sad me zanima da nije neka infekcija ili samo scabies..

Hvala Vam i lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nisam siguran da imate svrab. On se može dijagnosticirati samo pretragom pod mikroskopom. Ako je to napravljeno, najbolje bi bilo da ga liječite 5% permetrinom (Skabigel).

markojosic123

Prije 5-6 dana sam primjetio da imam nekakve kao crtice na kozici spolovila koje me peckaju kada imam erekciju.Imam 16 god jos uvijek nisam imao spolni odnos pa bih volio znati jeli to nesto opasno.Koza oko tog dijela mi je suha i vidi se crvenilo pa bih molio ako mi mozete odgovoriti.
http://prnt.sc/cj0o4v

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je samo o suhoći i iritaciji koja se može ponavljati. Maži Bepanthen kremu.

aleksandar88

Doktore imam jedno pitanje, Pre par dana sam primetio da u dnu polnog organa iznad testitsa leva strana mi je svetlija od desne, nisam siguran da li je to bilo i pre tako, uglavnom nisu boje jednake leva strane je svetlija od desne, ne osecam nikakve tegobe. evo i slike https://i.imgsafe.org/fb5f136211.jpg ka osto na slici se vidi desna strana 1cm svetlija od druge. hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografija se ne može otvoriti, ali po opisu ne radi se ničem opasnom.

aleksandar88

Evo slike nadam se da ovu mozete otvoriti - http://prntscr.com/cjtolv , kao sto se na slici vidi iznad desnog testisa je to o cemu pricam - svetlija koza nego iznad levog. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema znakova bolesti. To je varijanta normalnog.

ivan_pap

Postovani doktore
Prije par dana slucajno sam uocio sitnu bijelu izraslinu.Imao sam nezaštićeni odnos s novom partnericom prije 20-tak dana.
Bio sam kod doktorice ona misli da su gljivice pa mi je prepisala Plimycol ali me je za svaki slucaj za 3 tjedna narucila kod dermatologa..
Imat cu vise pitanja
Dali je moguće da su kondilomi?
Dali je moguće da ona nosi virus,a da ne zna?
Dali je moguće da ga ja nosim od prije,a da mi se sad pojavilo?
Dali valja nastaviti mazati plym kremom ako nisu gljivice ?
Hvala..
https://postimg.org/image/j2xioqtj1/