Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

gorko

Poštovani,već oko 4 mjeseca me muči crvenilo na penisu,gdje nakon nekog vremena koža počne biti crvena te se nakon toga počne sušiti i ljuštiti. Ne boli,ne svrbi i nema nikakav miris. Ne znam što bi to moglo biti pošto nisam imao spolne odnose, a uz to ne mogu otići na pregled jer nisam punoljetan. Molim Vas ako možete reći što je to,kako ukloniti ako se može i koji je uzrok,stvarno ne znam više što da radim, hvala vam unaprijed.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o blagoj iritaciji i suhoći. Ne radi se o bolesti. Možeš mazati neku neutralnu kremu tipa Bepanthena.

Mystic250

Pozdrav,
već mjesec-dva nekon spolong odnosa i masturbacije mi se na penisu pojave crvene mrlje koje znaju svrbiti i peckati, traju od par sati, ili do pranja. Nakon par sati do dan crvenilo nestaje kao i ostali simptomi.

Molio bih Vas savjet.

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o bezazlenoj iritaciji. Liječenje nije potrebno.

JovanDj

Pozdrav. Pre 15-20 dana sam imao 1 na vrhu penisa(glavicu) kao bubuljicu koja je bela,i dalje stoji,dok sam imao jednu sa strane glavica,koja je pukla ,interesuje me sta li bi to moglo da bude,nikako se ne povlaci,a ni da pukne ? I da dodam,da mi uopste ne smeta,ne boli me,ne svrbi nista,samo me nervira kada je vidim. Mozete li da pretpostavite sta bi moglo da bude,da li je sve ok ? Hvala u napred na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o žlijezdo koja se nalazi u uvom području. U svakom slučaju ništa ozbiljno.

JovanDj

Hvala vam na odgovoru. Zaboravio sam da dodam,da malo potseca na neki plih,izgleda kao da ce da pukne ali nikako. Preporucujete li mi neku kremu kojom bih ovo mogao da mazem,da bi spalo,ili samo od sebe ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je žlijezda, kreme neće pomoći. Ali ako ne prođe, najbolje bi bilo da se javite dermatologu.

Goin18

Postovani,lijecnickim pregledom kod dermatovenerologa utvrdeni su mi kondilomi i prepisana mi je krema aldar prema terapiji: 2 tjedna 1 put na tjedan mazanje zatim 2 tjedna 2 puta na tjedan mazanje i potom 3 puta tjedno. Ja sam sada poceo mazati 3 puta tjedno i poceli su mi se stvarati neki plikovi po glavicu iz kojih mi ide sukrvica za vrijeme tusiranja i malo crvenilo oko samih kondiloma. Uz sve to iduci dan tj.nakon jutarnjeg ispiranja kreme pocinje me loviti neka viroza i slabost u tijelu. Pa me zanima da li su to normalne nuspojave ili da prekinem s mazanjima i da se obratim lijecniku?
Unaprijed zahvaljujem na pomoci, Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Reakcija na spolovilu je povezana s Aldara kremom. Drugi simptomi vjerojatno nisu povezani s lijekom, iako ru rijetko opisani i takve slučajevi. Javite se liječniku koji Vam je propisao terapiju.

Todor

Imam jedan mali problem, sa donje strane penisa mi se pojavila nekakva izraslina(kuglica precnika oko 1 cm) ne boli ovako ali na dodir se oseca blagi bol, mislio sam da je bubuljica i juce kada sam je stisnuo izaslo je nesto belo, medjutim posto se nije povuklo cak je i malo poraslo probao sam opet da stisnem, isasla je neka tecnost kao mesavina krvi i gnoja, nakon toga je izlazila samo krv, da li je to nesto opasno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nije opasno, vjerojatno je riječ o normalnoj žlijezdi koju ne treba tiskati.

hrvoje765

pozdrav! imam bradavice po glavicu penisa i bubuljice sa vanjske strane glavica, kao da ima tisucu sitnih bradavica i cijeli crven..to mi se vec par godina unazad siri, neznam kako da to ljecim..hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o normalnim žlijezdama i terapija nije potrebna.

rijeka2

Poštovani,

odmah nakon terapije klavocinom (zbog upale zuba, druge u mjesec dana) na glansu se pojavilo crvenilo, praćeno guljenjem/ljuštenjem, kao i na dijelu prepucija, uz bijele naslage.

Čitajući prethodne odgovore pretpostavljam da se radi o cancidi? Što učiniti?

Zahvaljujem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može se raditi o kandidi ili iritaciji. Ako je kandida proći će nakon desetak dana mazanja Canesten kremom.

Valjevac01

Doktore imam 15 godina i imam pearly papules da li treba da se brinem jer mi je veoma neugodno sa njima?A drugo pitanje je imam crnu liniju na penisu na koja povezuje kozu sa glavicem da li je to neki problem ili je to normalno?

Valjevac01

Ali ta crna linija me nikada niti svrbi niti nista samo se nalazi na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je normalni izgled spolovila.

Valjevac01

Hvala vam onda znaci nema brige...