Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Izgleda kao mala jača iritacija. Takve promjene su sklone vraćanju. Mažite neku kremu tipa Bepanthen.

Marijofil95

Doktore dragi mozda sam dosadan svaki put sa istim pitanjem al bi te molio da mi odgovoris na ovo pitanje!

Svaki put nakon pisanja mi se ovo pojavi slika ----> http://www.zaslike.com/files/blrnvk30xmv7a7bjidp.jpg

I to jako ima neugodan miris sto je to?? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve što sam mogao reći sam Vam napisao.

mislavk

doktore imam ovakve male kao bradavice po cijeloj kozi penisa,zanima me ima li kakva krema za to,i imate li vi kakvo misljenje za uklanjanje tih bradavica

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=yzehlmrwaccmtewefsac.jpg

mislavk

evo i malo bolja slika,molim vas pomozite

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=kb7pstvx147a9faai36i.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

T su normalne žlijezde koje se niti mogu niti trebaju uklanjati.

mislavk

da li je to spolno prenosivo,ja bih ipak to nekako uklonio ako je moguće

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve sam jasno napisao. Nije spolna bolest, nit se može ukloniti.

shaikan

Doktore,

Partnerica uz svoju terapiju Vaginaletama i korištenjem kreme Canesten sugerirala da preventivno i radi daljenjeg nepojavljivanja gljivica i ja koristim kremu. Nakon dva korištenja(ujutro i navećer) ujutro sam se probudio s podosta natečenom kožicom i svrabežom. Tokom dana i do navećer stanje se popravilo, skoro se vratilo na normalu uz vrlo malu iritaciju i natečenost. Razmišljanje je bilo da imam nekakvu alergijsku reakciju na Canesten te sam ga prestao koristiti. Međutim sutradan ujutro, u toku noći ponovno mi je natekla kožica i svrabež se vratio. Molim Vas za komentar.

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je da se radi o iritaciji (vjerojatnije) ili alergijskoj reakciji (manje vjerojatno) na Canesten. Promjene bi se trebale smiriti nakon nekoliko dana. Ako ne, javite se liječniku.

zasto_ja

Pozdav
http://0.tqn.com/w/experts/Venere...6/2012/10/swollen-corona-redness.jpg
nisam imao seksualni odnos vise od pola godine i sad mi se to desilo,sta da radim?
uzasno me svrbi i da li da mazem pavlovicevom masti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne vidi neke posebne znakove bolesti, možda je riječ tek o iritaciji. Pokušajte s Bepanderm kremom.

Svabaa

Pozdrav!!
Imam 18 godina,ucenik sam,imao sam odnos s djevojkom i nakon mjesec dana mi je poceo svrab na glavicu,crveni se,i unutarnja kozica se crveni...Nemam nikakve bolove ni natecenosti,i upravo sam primjetio neki neugodan miris,al nije nesto strasno...Htjeo bi da znam jel to nesto ozbiljno,ili obicna iritacija?? Doktore hvala unaprijed!!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je iritacija.

Svabaa

Hvala doktore!!
Oce li ta iritacija prestati sama od sebe jer me je pocelo to svrbjeti prije 10 dana? Jel to nije nista opasno,mislim jel to normalna pojava,i za koliko bi trebalo prestati to jer me stvarno iritira i samo razmisljam o tome?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Takve iritacije su sklone vraćanju. Nisu opasne. Mogu se mazati neutralne kreme tipa Bepanderm.

Nikola92

Pozz..imao sam odnos bez zastite.to je proslo vise od godinu dana....i poslje toga mi se pojavilo crvenilo i malo neugodan miris na glavicu...nekad samo od sebe to prođe ali se opet pojavi,nepece me i nemam problema prilikom mokrenja,kada se javi samo malo namazem niveom i za koi sat nestane....zanima me rijesenje da se to vise nepojavljuje.....

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Takve iritacije su česte i sklone vraćanju. S time se morate pomiriti.

Cyber83

Poštovani, ako mi možete pomoći s mišljenjem. Pojavila mi se na penisu natečenost, prvo je bilo kraj prepucija crvenilo i povećanje krvne žila, kasnije se to oteknuće proširilo oko penisa, što je vidljivo na slici, iako je mutna. Moram napomenuti da ne osjećam nikakav svrbež, jedino ponekad peckanje nakon mokrenja po prepuciju. I prisutan je miris. Također mi je nađena klamidija, koje nije bilo na zadnjoj pretrazi, nakon doze sumameda. Prije toga sam u 2 navrata uzimao doksiciklin. Jeli moguće da je uzrok kandida?

http://www.zaslike.com/files/a8zx0j8na72xuav5tt5x.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne vidim ništa sporno na fotografiji. Klamidiju treba izliječiti antibiotikom i nakon toga ponoviti bris na klamidije. Ali ta bakterija nema veze sa samim izgledom spolovila.