Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crvenilo i svrbež na penisu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za goxyvce: mislim da se kod Vas radi samo o iritaciji i da Vam Canesten nije potreban i da neće pomoći. naravno, najbolje bi bilo da se javite dermatologu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za dovla13: kod vas se radi o iritaciji i suhoći uslijed čega dolazi do crvenila i pucanja kože. Mažite Bepanthen kremu i budite spremni da se promjene vraćaju.

goxyvce

kao sumnja u to, dobio sam gentamicin, koji naravno nije pomogao, ali je do te mere postalo crveno, cak se stvorila kao neka tufna, velicine 1cm iz koje izlazi neka sluz, zelenkaste boje, pece i boli, u svakom slucaju hvala, moracu do dermatologa da pogleda i vidi, (sa canestenom, se malo smanjila prica i tegobe, ali sam i ukinuo secere, sto mozda doprinosi tome)

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, najbolje da se javite dermatologu.

apatovec

postovani,
pojavilo mi se crvenilo na glaviću i na unutrašnjoj strani kožice te mi je penis u gornjem dijelu natečen. Možete li mi pomoći?

Netha

Postovani,
Pre oko mesec dana mi se pojavila promena na glansu penisa koja je vidljiva samo kada je penis u erekciji. Izgleda kao sitne potkozne bubuljice. Skoro identicno kao na ovim slikama:
http://0.tqn.com/w/experts/Dermatology-1011/2012/01/bumps-glans.jpg
http://i.imgur.com/vRdtV.jpg
Ne boli, ne pecka, ne svrbi i nisu vidljivi osim kada je penis u erekciji.
Pre oko dva meseca sam imao crvenilo na glansu koje sam mazao gentamicinom i nistatynom i ono je nestalo posle 7 dana, devojka je tad bila kod ginekologa jer je imala osecaj peckanja i pojacan sekret. Koristila je prepisanu kanesten terapiju i tegobe su nestale. Mozete li mi pomoci?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za apatovec: Vjerojatno je riječ o malo jačoj iritaciji. Pokušajte s neutralnom kremom tipa Bepanthen. Ako ne pomogne, javite se liječniku.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Netha: na fotografijama su samo jače izražene normalne žlijezde. Inače, ne postoje bolesti koje su izražene samo u erekciji, tako da mislim da nemate razloga za brigu.

peroz

nemam svrbež, nemam bol samo imam ove kao bubuljice, bradavice na korenu glavica ... ne znam jel opasno i cime mogu to skinem ...

http://www.dodaj.rs/f/U/Os/4loSERsj/img20140330002843.jpg

unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o tzv. "bisernim papulama penisa". Riječ je o potpunosti dobroćudnim promjenama koje nije moguće, a niti potrebno ukloniti.

peroz

hvala puno na odgovoru

dovla13

Vec sam vam se javljo zbog ispucale kože na penisu i pucanja kože,rekli ste mi da je to od iritacije i suve kože pa ste mi rekli da samo mazem bepanthen kremom.Mazo sam dobro mi se smirilo ali mi se sada prsten na glaviću toliko stisnuo da sada jedva navlačim kožicu preko glavića ako je navučem ona opet oće da puca i koža se okolo peruta

Korisnik246

Dobar dan ..... Imam odnos s jednim partnerom vec dugi niz godina i nisam nikad imo ovakih problema..Na leđnoj strani penisa mi se pojavila crvenkasta fleka koja se suši i ponekad zna svrbit (jajastog olika)

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za dovla13: u tom slučaju trebao bi pregled urologa.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Korisnik: ne mogu Vam reći o čemu je riječ preko računala.

postovani,
nisam imao spolni odnos vec 2mj ali jucer sam primjetio crvenilo na vrhu penisa, kao i blagi svrbez, a danas i prozirni iscjedak!!

Mozete li mi pomoc....jesam li to mogao dobiti u welnessu ili javnom wc-u?

Unaprijed zahvaljujem!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na wellnesu i WC-u niste mogli dobiti ništa što bi izazvalo takve simptome. Ako bi se simptomi pojačali, javite se liječniku.

Korisnik023

Postovani,
Vec duze vreme imam crnu tacku na glansu penisa, kao mladez... Nije izraslina u ravni je glansa, ne boli, ne smeta ni tokom seksualnih odnosa... Da li je moguce da mladez postoji na tom mestu i da li mogu nekom kremom to da otklonim?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bilo bi dobro da obavite dermatovenerološki pregled da se vidi o čemu je riječ. Kreme obično ne pomažu, ali to ovisi o čemu je točno riječ.

kamikaza91

Postovani!
Vec 3 mjeseca se pokusavam rijesit necega a neznan niko sta je.. bia san u urologa i doktorice opce prakse... iman crvenilo na kožici i 2 male tamne sjene na glaviču penisa... prvo su mi dali kremu CANESTEN pa PLYMICOL , BELOGEN I UZEA SAN JEDNU KAPSULU DIFLUCAN OD 150... nista mi nije pomoglo! crvenilo se zna cak malo povuc a ne skroz al se vrati na isto!
Kada mi je penis dignut i stisnem ga za donji dio na glaviću se pojavi puno točkica doslovno kao krastavac! napravia san obris i sve moguce pretrage i sve je uredu bar mi je rekla doktorica opce prakse... vecina nalaza je uredu na 2-3 pise FIZJOLOSKA FLORA, a na jednom MYCOPLAZMA HOMINIS NIJE IZOLIRANA! narucen u dermatologa tek za mjesec dana! STA DA RADIM?? Hvalaa!!!