Analni odnos

lasmelihas

Postovani,

Citam po raznim forumima da je trudnoca moguca ukoliko dode do toga da nakon analnog odnosa gdje muskarac ejakulira u anus, sperma iscuri van I dode do rodnice. Da li ste vi ikad culi da se to nekome dogodilo ili su sanse samo teorijske jos uvijek? Takoder, do sada sam mislila da sperma propada u anusu jer su nepovoljni uvjeti pa ne razumijem kako ta ista sperma moze nekoga oploditi.

Hvala,

LP

Sonja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osobno nisam čuo. Ali šansa tim načinom dakako postoji.

lasmelihas

Postovani ,

Znam da trudnoca putem analnog sexa nije moguca pa stoga zaista nije bitno koliko dugo sperma moze prezivjeti u anusu ili crijevu. Takoder znam da sperma kada se osusi vise ne moze oploditi zenu.
Ali vi kazete da postoji sansa da sperma iz anusa iscuri I dospije u rodnicu te oplodi zenu iako vi osobno niste za to culi a cini mi se nijedan drugi doktor pa sve ostaje samo na teoriji.
Pitala sam koliko dugo moze sperma prezivjeti zbog toga sto kazete da postoji sansa da sperma koja je boravila u nepovoljnom uvjetima kao sto je anus moze oploditi zenu.Samo me zanimalo koliko je sperma iz anusa, da se tako izrazim sposobna za oplodnju.
Isprcavam se jer mi je pitanje kako kazete nebitno.

Pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

To zaista ne znam.

malena188

Dečko i ja smo imali analni odnos.Nismo koristili zaštitu.No to se dogodilo 2 put,prvog i zadnje dana moje ovujacije.Prvog dana nismo pazili najbolje da li je nešto sperme otišlo do vanjskog djela vagine ili rodnice.Jos sam djevica.Znam da se tako ne može ostati trudan ali vec nekoliko dana imam lagane bolove u trbuhu.mucninu.Nakon prvog odnosa je proslo tjedan dana.A jucer smo imali drugi takav odnos.Danas sam napravila test i bio je negativan.
Dali je to možda onda samo nekakva upala ili od nervoze?
Što savjetujete?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće. Pričekajte menstruaciju koji dan.

malena188

Hvala na odgovoru.Mučninu vise nemam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.