Bakterije u cerviksu

Sunshine_M

Postovani dr,

Moj problem je sledeci: buduci da 6-7 mjeseci ne dolazi do trudnoce, radila sam vaginalni i cervikalni bris. Na prvom brisu izolovana je ureaplasma, eserihija i enterokoka. Poslije terapije sam ponovila bris, izolovana je samo enterokoka. Ponovo sam pila terapiju i na trecem brisu nema enterokoke, ali se vratila eserihija. Doktorica mi je rekla da ce mi ukljuciti injekcije ako ponovo bude bakterija.
Sta bi mi Vi savjetovali? I najvaznije pitanje, u kojoj mjeri eserihija ometa zacece? Od moje dr sam dobila odgovor: "Mozda, ali i ne mora".

Mnogo Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moj je odgovor isti. Morate sanirati briseve i vi i partner, jer ako se oboje ne liječite neće biti koristi.