Bolna menstruacija

vucicablues

Postovanje.. ima jedno pitanje za vas. Imam 31 godinu,i oduvijek imam bolne mestruacije i u zadnje vrijeme ju dobivam svakih 31.32dan nikad mi nije bila od 20 pa do 25 dana ili da je uranila. Uglavnom datumski . I traje oko 7 dana.Uvijek su bolne,uglavnom taj prvi dan je jako bolan.Zna mi ponekad izazivat mucnine i povracanje. Popijem jaku tabletu i tu se malo menstruacija smiri. I dosta su obilne. danas sam ju dobila dan kasnije nego zadnji puta i prvi taj izljev dosta je crna,tamno smedja boja postepeno prelazi u crvenu,i uz nju izlaze i kao neke grudvice,posteljice sto i inace za vrijeme menstruacije izlazi ali u ovoj malo vise nego prije. Prije 2 tjedna sam imala i upalu mjehura pa mozda je i s tim povezano. Pijem i caj od svjezeg presina sto znam da je zdravo i za menstrualne tegobe. Tek sam pocela ga piti. Da li trebam biti zbog necga zabrinuta . Da li je normano menstruaciju dobivati svaki 31.32 datum u mojim godinama? Nisam nikada radjala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je da imate na 31-32 dana ciklus. Grudice nisu posteljica već zgrušana krv i odlika je malo jače menstruacije.