bolovi u trudnoći

cobra

poštovani,

u 27.tjednu trudnoće sam i sinoć sam osjetila bolove u stomaku i leđima,kao da će mi doći menstruacija...da li je to normalna pojava?
na početku trudnoće sam bila prokrvarila tj. imala sam smeđkasti iscjedak pa sam pila Duphaston tablete do 16 tjedna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalno. Savjetujem pregled, cervikometriju, cervikalne briseve, dks, crp i pregled urina.

Minica83

Postovani,u 17-oj sam nedelji trudnoce i od juce osecam bol sa leve strane u predelu prepone ili levog jajnika,koji se nekada proteze kroz nogu.Kada lezim,to se stabilizuje,a kada hodam je jaci,Interesuje me od cega to moze biti,da li su to mozda kontrakcije,prva mi je trudnoca pa ne znam kako izgledaju?Od terapije stavljam utrogestan 1 puta 200 mg vaginalno,Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da je bol povezana s lumboishijalgijom ako se širi u nogu. No valja napraviti krvnu sliku, DKS, CRP cerviklane briseve i urinokulturu.
Svakako i pregled i cervikometriju.