briga

danek

Poštovani.
moja dugogodišnja djevojka ima rozkasto smeđi izcjedak, također prakticiramo prekinuti snošaj bez zaštite, prethodne dvije mjesečnice su bile kraće nego inaće, uobičajeno joj je 7 dana a sada su bile jedna 3 a druga 4 dana, također je dobila na težini ali pošto je bila dosta mršava sada par kilica se itekako primjeti pa se uplašila da je trudna, došlo je vrijeme za sljedeću mjesećnicu a grudi joj nisu natekle niti je bole kao inaće, imala je non stop upale mjehura i mokračnih kanala do prije 4 godine, zbog operacije bubrega, molim za misljenje.
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani , mislim da se ne radi o trudnoći. Ako sumnjate u istu neka napravi test na trudnoću za svaki slučaj.

28koma

Postovani, molila bih vas da mi kazete koje su kolicine spermija dovoljne za oplodnju i je li vazno na koji se nacin unesu da bi dosli do oplodnje?? I jos ako bi ste mi mogli odgovorit moze li se dogoditi neka kontrakcija u penisu (bez ikakog dodira) u slucaju uzbudivanja pa da spermiji budu sadrzani u tekucini koja se luci.. unaprijed se zahvaljujem na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana milion spermija je donja granica po mililitru, dakako ovisno o nalazu spermiograma.
Sve jedno je način na koji unosite spermu u rodnicu: ejakulacijom, čisto fizički ili inseminacijom.
Treće potpitanje to nije predejakulat dakle ne.