Bris cerviksa-polimorfonuklearni leukociti

Martina84

Poštovani,
molila bih vas za odgovor, pošto mi je ginekolog trenutno na godišnjem.
U 4 mjesecu trudnoće sam, i danas sam dobila nalaz na kojem piše-
Nalaz mikrobiološke pretrage-Fiziološka flora vagine.
Komentar-Mikroskopski preparat-vidi se 1-5 polimorfonuklearnih leukocita po velikom vidnom polju.
Ostali brisevi su uredni(Klamidija,Mycoplasma,Ureaplasma).
Da li je ovaj nalaz uredan ili je posrijedi nekakva upala ili?
Hvala unaprijed!
Lp,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz. Terapija nije nužna.

Martina84

Hvala Vam puno na odgovoru!

Gea92

Postovani,
Radila sam bris vagine i cerviksa, nalaz glasi : DMP - Epitelne celije, retki PMN leukociti, Gram pozitivni kokobacili i diplokoke. Patogene bakterije nisu izolovane. Inace drugih tegoba nemam, sem tog zuckastog pojacanog sekreta i povremeno bolnih odnosa zbog cega sam i radila analize. Da li je nalaz u redu i ako nije sta mi preporucujete? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Gea92

Pretpostavljam da niste videli pitanje. Molim pogledajte post iznad. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite kompletne cervikalne briseve.

Jana12

Poštovanje,
u 3.mj sam trudnoće, radila sam briseve. Klamidija nije detektirana niti je ureaplasma i mycoplasma izolirana, ali kod fiziološke flore vagine je napisano da se na mikroskopskim preparatu vidi do 10 polimorfonuklearnih leukocita po velikom vidnom polju.
Trebam li se brinuti u vezi toga? Što vi preporučujete?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija nije nužna. Nalaz je uredan.

Lucija78

Poštovani,
imam pitanje kao i ostale žene prije mene.
U 15. sam tjednu trudnoće. Danas sam podigla nalaze briseva na kojima piše nalaz mikrobiološke pretrage-Fiziološka flora vagine, a u komentaru-Mikroskopski preparat: vidi se 10-15 polimorfonuklearnih leukocita po velikom vidnom polju.
Ostali brisevi su uredni (klamidija nije detektirana, mycoplasma i ureaplasma nisu izolirane).
Da li se trebam zabrinuti te da li ti leukociti prijete pobačaju nakon amniocenteze na koju idem za 2 tjedna?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalazi su vam uredni.

iva93

Poštovani, napravila sam briseve i papa test, redoviti godisnji pregled. Upozorila sam ginekologicu na problem koji se javlja zadnjih godinu dana- blago krvarenje i bol prilikom odnosa... papa test je uredan, bris- fizioloska flora vagine uz komentar da je vidljivo 5-10 polimorfonuk. Leukocita po velikom vidnom polju.. Ginekologica mi je rekla da popijem tablete- azitromicin, nesto poput sumameda, 3 su tablete u pakiranju, i dobila sam vaginalete. 2 tablete trebam popiti odmah, a 3. Tabletu nakon 12 sati. Citala sam uputstva i pise da se te tablete piju inace za klamidiju. Je li moguce da su svi ostali nalazi uredni, a da ja imam neku upalu? Ako mi molim Vas mozete ovako napamet ukazati sta bi to moglo biti i zasto sam dobila toliko jake tablete, ginekologica mi danas ne radi a ja bih trebala popiti te tablete pa sam malo zabrinuta, unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema iznesenom ne znam da li vam je ginekologica radila samo briseve na aerobe ili i na ureplasmu , mikoplasmu i klamidiju?
Ako nije treba ih napraviti dodatno a onda krenuti s terapijom ako se pokaže da nešto od toga imate izolirano.

iva93

Radila sam sve te briseve, nista nije bilo izolirano i klamidija je negativno.. papa takoder sve dobro

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda ne trebate uzimati navedeni antibiotik. Možda lactogyn , vuvag, ili Linex lady vaginalete ili na usta ili Vagisan bi rješio vaš problem.

iva93

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.