carski rez

Ivcy1306

Postovani,
Pisem Vam opet. Naime, prije 3mjeseca rodila sam prekrasnog djecaka na carski rez. Medjutim nakon ova 3mjeseca meni je trbuh jos uvijek ogroman i u njemu kao da imam kuglu, zanima me vase misljenje dali je to normalno i dali se trebam zabrinuti?
Da napomenem da sam bila na rednovnoj kontroli i rekao mi je gin.da je sve ok, medjutim nisam imala uzv trbuha pa me zanjma dali ibto treba obaviti?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
period babinja traje 6 tjedana nakon poroda i u tom vremenu svi organi se vraćaju u normalu. Pošto su prošla 3 mjeseca komplikacije vezane uz porod nisu više moguće, iako bi bilo dobro napraviti ultrazvučni pregled kao i pregled kirurga (možda je probavni trakt u pitanju)

Ivcy1306

Hvala vam na odgovoru!
Imam jos jedno pitanje!
Zanima me o kili nakon carskog reza, dali ona nastaje na mjestu gdje je rez izveden ili moze biti na bilo kojem mjestu.
Naime, citala sam da ta "kugla" moze biti kila, pa sam u panici.
Isto tako zanima me kome da se obratim za uputnice za kirurga i ultrazvuk, doktoru opce prakse ili ginekologu?
Hvala puno i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
kila može nastati na mjestima gdje je trbušna stjenka slaba, dakle na mjestu operativnog reza (ako je popustio), u ingvinalnom kanalu (u preponama) ili na pupku. Uputnice Vam može dati i ginekolog i liječnik opće prakse