cc uloživost

bivana

molim Vas za savjet. Druga trudnoća mi je, devet tjedana sam trudna. Jučer sam bila na kontroli i doktor mi je rekao da je sve u najboljem redu da nastavim kao da sada (radim još) samo da ne dižem teško i sl....No čitam na nalazu da mi piše da je CC uloživ za jagodicu prsta, sekrecija sluzava, uterus za amenoreju. Th:folna kiselina i kontrola za tri tjedna. Zabrinuta sam zbog ove uloživosti jer sam se u prvoj trudnoći počela sa 28 tjedana otvarati pa sam mirovala. dali je ta uloživost razlog za mirovanje ili kao što doktor kaže sve super i da nastavim kao do sad.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

U ovoj dobi trudnoće nalaz je uredan.

Perla

Poštovani, na pregledu prije tri dana, doktorica je napisala sljedeci nalaz : kl gest. 25+2, kks: Er 3,66 Hgb 109 Hcto,33 Tr2,31 Le 8,8 ; urin b.o. ; suk 3,8
Ak nalaz : Cx odrzan, VU ulozivo za 0,5cm , UU zatvoreno, uterus za amenoreju.
Th: mirovanje, prenatal 1x1, tothema 1x1, utrogestan 2x1, plus po ndokrinologu 25mg letrox
Ovo mi je prva trudnoca, nisam radila cervikalne briseve, papa uredan na pocetku trudnoce!
Cervikometrija radjena sa 21 +3 cervix 3,7 cm zatvoren, sljedeci uz zakazan za 27+2.
Upitala bih Vas koliko je ozbiljan stepen ulozivosti i sta podrazumijeva mirovanje (smijem li u setnju ili strogo lezanje), jer sam to primjetila da pise tek kad sam dosla kuci, dakle doktorica nije posebno napomenula, naravno i Vas savjet! Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirovanje svakako ali po nalazu ne treba strogo. Savjetujem pregled za 2 tj da se vidi stanje cerviksa i cervikometrija.
Uputno bi bilo napraviti cervikalne briseve.

Perla

Hvala puno na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.