Ciklus

Lolica

Postovani,

Imam 22 godine.Mjesecnica mi je veoma neredovita na svaka 4-6 mjeseca. Poslednji ciklus sam dobila uzimanjem tabletica tj vjestacki iziazvano (progesteronski test).
Radila sam dva ultra zvuka u razmaku od 10 dana i ljecnik mi je rakao da se uocava kao da je ciklus postojao, ali ja nisam imama krvarenje. Dobila sam tabletice i nakon 5 dana dobila sam mjesecnicu. A da imam redovito odnose sa partnerom.

molim Vas da mi protumacite sledecu dijagnozu

Uputna dijagnoza: Amenorrhoea sec
Zavrsna dijagnoza: Amenorrhoea sec. Hipoplasio uteri

Uradila sam sledece tjestove Bazalni hormonski status (FSH, LH, Es. PRL, T3, T4, TSH-u krvi)
Glycaemia (5.6 mml) OGTT-uredan (5.6, 8.1,5.5, 4.6)
Ehosonografski nalaz: Uterus u AVF 62x25x21 mm, levij jajnik b.o 36x18 bez folikula, desni jajnik uz i iznad uterusa vise desno 34x20 sa sitnim folikulima. Endometrijum tanak (2.5 mm).

Dosta sam zabrinuta.molim Vas da mi kazete da li mogu da ostanem u drugome stanju, kao i da mi protumacite gore navedene analize.
Molim Vas i za misljenje sta da radim kako bi ciklusi bili redovitiji.

Veliko hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
rezultate hormonskih testova u pitanju nisam našao. Za ostala pitanja, kompetentan je jedino Vaš ginekolog jer ima direktan uvid u sve nalaze.