cista

tajcica

Postovani, u 6. Mj sam bila kod gin.i sve je bilo cisto i u redu.sada sam bila na pregledu 22. Dan ciklusa,a menstruacije mi dolaze oko 32.dana ciklusa.jedan ginekolog kaze da inam cistu na lijevom jajniku gusceg sadrzaja,a drugi kaze da je to jajna stanica koja jos nije pukla od ovulacije.tumorski markeri su svi dobro,OSiM jednoga,Ca 125 normalan do 35, a meni je 36.5..s obzirom da je mene bolio lijevi jajnik i da mi je crp bio povecan- upala,mozda mi je taj marker bio i visi,a sad se pijenjem antibiotika smanjuje.pripisan mi je klavobel..moram piti duphastona,cekati menstruaciju,onda opet na uzv i ponoviti markere.nalaz papa testa uredan u 5. Mj. Nikad nisam imala ciste ni nista. Moram li se brinuti i jeli moguce da s menstruacijom to sve nestane? Neznam,mozda je endometrioza u pitanju,ali nikad nisam nista imala.je li moguce da je ca 125 povisen zbog upale? Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može biti povećan kod upale. Svakako ga ponovite nakon završene menstruacije i antibiotika, te napravite kontrolni UZV.