cistits

azalea

imam upalu mokraćnog sustava(E.coli) i započela sam terapiju antibioticima.da li se trebam suzdržavati od splonih odnosa i koliko dugo?
zahvaljujem

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
za vrijeme urinarnog infekta preporučujem izbjegavati spolne odnose jer mi tome može doći do ozljeda tkiva uretre koje je tada izrazito vulnerabilno. Ozljeđeno tkivo je idealna podloga za razvoje baketrija zbog čekga će liječenje biti teže i duže.