CMV IgM i IgG

INA_1

Poštovani,

Trudna sam 10 tjedana i dobila sam nalaz.

Citomegalovirus IgM - negativan
IgG - 101 U/ml pozitivan

Molim Vas za komentar.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne znači. Tijekom života ste bili u doticaju s citomegalovirusom. IGM bi značilo novu frišku infekciju. Ne brinite.

bubac

Pozdrav,

molim vas možete li mi protumačiti nalaz imuno- enzimmnog teksta.

Citomegalovirus IgM pozitivno
IgG 113AU/ml pozitivno cmv IgG avidnost visoka (index >0.65)

Virus rubele IgM negativno
IgG 129 IU/ml pozitivno

Toxoplasma gondii IgM negativno
IgG negativno

29 tjedan trudnoće, trudnoća uredna, nalaz smo radili zato jer imamo mačku u kući, pa smo htjeli provjeriti toxoplasmu.
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o akutnoj infekciji cmv-om. Savjetujem da se obratite infektologu.