Da li je moguca trudnoća

Emkec

Poštovanje,
Ja i moja djevojka smo sinoć imali nezašticeni sex i radili smo to medjutim tacno prije ejakulacije ja sam izvadio polni organ i malo sperme je izašlo,mislim svrsio sam ali ne skroz i malo sperme je izašlo ali sačekali smo nekih minutu dvije i ja sam obrisao spermu sa penisa rukom i ponovo smo nastavili sa sexom i nakon nekog vremena opet sam svrsio i tu smo završili. I sad me zanima da li je moguće da ona zatrudni, nije imala ni menstruaciju, da li je ostalo sperme u penisu nakon što sam ja prvi put malo svrsio i da li zbog toga ona može zatrudnit. Molim vas za savjet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, moguće je da na ovaj način dođe do trudnoće, iako su šanse manje nego li da je došlo do potpune ejakulacije u rodnicu.