Dabroston

rikikiki

rikikiki 14.01.2007. 15:40

hormoni LH i FSH
Do prije par mjeseci sam pila kontracepcijeske pilule i muž i ja smo odlučili imati klinca pa sam prestala s kontracepcijom.
Ciklusi poslije prekida kontracepcije su bili sljedeći : 17, 25, 25, 20 i 19 dana.
Uglavnom, čim mi jedna menstruacija prođe druga dođe...
Na uputu ginekologa obavila sam pretrage hormona, glukoze i inzulina. Rezultati su bili sljedeći :
Glukoza 3,0 mmol/L
Inzulin 4.6 mJ/L
Pretrage hormona sam radila 4. dan ciklusa:
LH/Lutropin 19.0 IJ/L
FSH/Folitropin 27.8 IJ/L
Estradiol 161 pmol/L
Slobodni testosteron 1.2 pmol/L
DHEAS 5.67 mcmol/L
Prolaktin 5.8 mcg/L
Otišla sam kod svoga ginekologa i od njega sam dobila tablete Dabroston da ih pijem od 16-25 dana ciklusa u sljedeća 3 mjeseca.
Već sam nekoliko puta probala s tom terapijom i menstruacije su se nakon mjesec-dva vraćale na skraćene razmake. Zar je zaista jedina terapija taj Dabrostom ili postoji nešto drugo?
Isto tako me zanima koji mogu biti uzroci takvih rezultata i kako se otkrivaju!
Molim vas za savjet!
Hvala!

Miro Šimun Alebić, dr. med. 07.02.2007. 17:00

Re: hormoni LH i FSH
Poštovana,
Dabroston nije jedini lijek,ali je, po mom mišljenju, dobro odabran. Preporučujem korištenje kroz 3 ciklusa, a zatim ev. korekciju terapije.

Htjela bih se nadopuniti. Imam 32 godine i bila sam na razgovoru s nalazima u jednoj privatnoj poliklinici i ginekolog sumnja na preuranjenu menopauzu.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Ponovite FSH, LH, E2 4 dan ciklusa što bi zajedno s UZV VS izgledom jajnika moglo približiti dijagnozu.