duphaston

Doroteich

Postovani doktore imam pitanje.
Prije sam uzimala duphaston radi cista i regluacije. Prestala sam piti dobivam menstruacije normalno, ali ova mi sada kasni 5 dana ali to je zbog stresa. Idem na more u 8 mj i iducu menstruaciju cu dobiti tocno na moru da li mogu sa duphastonom regulirat da dode prije i da li je to uredu? Hvala i Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da je produžite može da je skratite ne može.

mmarina27

Poštovani doktore, imam pitanje vezano za moju majku..
Mama ima ne pune 52 godine, i dalje redovne cikluse/dosta obilne i bolne..
Prošli mjesec je imala dugotrajno krvarenje zbog polipa, kojeg je išla i ukloniti.
Nakon zahvata prestala joj je mjesečnica, no nakon nekog kratkog vremena opet je dobila i opet se odužila na više od 10 dana, te je zato ponovno otišla kod ginekologa, doktor je utvrdio da nema novog polipa, već da je odebljana sluznica i prepisan joj je duphaston, kojeg je započela koristiti u nedjelju, znači prije 4 dana.
Doktor je rekao da bi se to trebalo smiriti ali ona i dalje ima mjesečnicu i bolove iako pije svaki dan ujutro i navečer.
Tablete su joj prepisane na upotrebu 10 dana, sada je zabrinuta što joj to još uvijek nije prošlo.. Hoće li prestati mjesečnica ili bi ona trebala opet na pregled i ultrazvuk? Molim pomoć!

Zabrinuta kći.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će stati. Pitanje je da li je uklonjen samo cervikalni polip ili je rađena frakcionirana kiretaža.
Ako je sluznica zadebljana a krvari možda će trebati i kiretaža ako nije učinjena u prvom aktu kod ablacije polipa.
Ako ne stane za koji dan sugeriram ponovni pregled.