Folikuli- ovulacija

Nektar

Pozdrav. Da li je velicina folikula 11 mm, 11 dan ciklusa zabrinjavajuca? Ciklusi su 30 dana, redovni, oduvijek su 30 dana, par puta u godinu dvije dodje do odstupanja, inace imam 27 godina.
Imam i krvarenje blago 15-16 dan ciklusa za koji nije nadjen niti jedan patoloski razlog, bude blago, ali malo vise nego samo tackasto.
Planiram zatrudniti ove godine, prije nisam pokusavala. Desni jajnik je priljubljen uz uterus nesto malo iza.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije problem. Treba folikul vidjeti 14. dan ciklusa.
Ne morate ni svaki ciklus ovulirati

milanap

Postovani, danas na uzv pregledu doktorka je videla dva folikula na levom jajniku 18mm i na desnom 15mm. Za koliko dana bi otprilike trebala da nastupi ovulacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, srednja veličina folikula pred ovulaciju iznosi 17,4 do 27 mm, Ovulacija nastupa oko 14. dana ciklusa (ukoliko su ciklusi redoviti - 28 dana)