Gljivice ili infekcija?

rafaello

14.5 sam imala spolni odnos i koristili smo kondome. Dan nakon me pocela malo svrbiti vagina a predvecer jace. Prekjucer me pocelo i peci i svrbiti. Namazala sam s baby kremom i ublazilo mi je simptome samo na kratko. Imam malo guscu sluz koja je bijelo zute boje, a menstruaciju trebam dobiti za 4-5 dana. Prije pola mjeseca sam od ginekologice dobila vaginalete jer sam imala neke probleme zbog zuto crvenog iscjetka i na papa testu se pokazalo da je to neka bakterija ili tako nesto. Ostalo je bilo u redu. Sto mislite sto je uzrok ovom pecenju i svrbezi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda se radi o gljivičnoj upali. Probajte Canesten 3/canesten combi.

Martsss

Imam svrbez, a potom oteknuce stidnih usana. U dvije godine dogodilo se ako 10 puta, danas opet. Javila mi je gin. da imam upalu i prepisala Macmiror complex 500. Je li svrbez i oteklina moguca zbog upale tj. pozitivnog papa testa? Sta da radimo ako ce se ponavljat nakon th?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem što znači pozitivan PAPA test. Sugeriram propisanu terapiju do kraja.

sb34

Poštovani, u 2 mj. otkad pijem pilule, više puta mi se dogodilo da me peče ulaz u rodnicu, što svaki put rješavam Canesten 3 kremom. To i nije neki problem, no sad sam uz to vidjela na glatkom dijelu, ispod malih usana (nešto?) nisam sigurna kako opisati, jako je malo oko 1 mm, no može se opipati, tvrdo je i bezbolno, no to područje me peče. Iskreno, najviše me brine da je kondilom, jer sam ih imala par kom. prije 5 mj. Prije 3 tj. sam bila kod ginekologinje i sve je bilo ok. Znam da ne možete znati napamet, ali molim Vas mišljenje da li može biti i nešto drugo, s obzirom na infekciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je kondilom ili laceracija ulaska u rodnicu( puknuće sluznice)

sb34

Hvala; sad također osjetim pri jačem opipu, da se ispod kože sluznice opipava neka tvrda crtica, možda 5 mm, koja od sredine dolazi do blizu ulaza u rodnicu, tj. do ostatka himena, po tome se iskreno nadam ne trebao biti kondilom, da li je moguće oteknuće nečega ispod kože?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Vjerovatno se radi o laceraciji i otoku sluznice.