Herpes

iskrena

Poštovani, imam već dugi niz genitalni herpes, što napraviti s obzirom da mi izbija dva puta na stidnici, i je li moguće da se nastanio na mokraćnom mjehuru, jer kada mi je ovulacija, za te dane primjetila sam da češće mokrim par dana i nakon toga zatišje do početka mjesečnice, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem kod recidiva uzimati preparate aciklovira na usta i lokalno.

dklepac

Postovani, imam bebicu 2 tjedna i dobila sam herpes na usni (vodeni pristici) i pun mi je nos herpesa, da li smijem koristiti kremu s kortikosteroidima za njegovo suzbijanje s obzirom da dojim? Virolex i herplex mo ne pomazu no enbecin mast ga uvijek ukloni. Da li postoji mogucnost da zarazim bebicu s njim? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete koristiti. Možete dojiti samo pazite da dojenče ne dođe u dodir s usnama i nosom. Savjetujem da stavite masku tijekom dojenja.