herpes i FET

zabrinuta282

Poštovani!

Naime u postupku pomognute oplodnje sam vec 3 godine i prije 8 dana imala sam FET. I od drugog dana nakon transfera vec treci put mi izbija genitalni herpes s kojim se borim vec 5 godina. Nekad je izrazeniji a nekad jedva osjetim da su se mjehurici pojavili, sve ovisi o stanju imuniteta. Strasno me brine hoce li trenutno utjecati na uspjesnost samog embrio transfera i ako uopce dodje do trudnoce hoce li imati neke posljedice na plod? Pijem vitaminske preparate i jedem puno voca kako bi odrzala imunitet al ocito ne pomaze.
Molim Vas odgovorite.

Hvala ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da viremija može imati negativni učinak na implantaciju ploda. Ako dođe do implantacije neće negativno djelovati na plod.