implantacijsko krvarenje

dunja.dunja

Menstruaciju sam imala od 20.8-24.8 i onda sam izazivanjem sa Duphastonom sljedeću dobila 18.10. i trajala je do 22.10.
Spolne odnose imam sa kondomom i dečko uvijek svrši van mene. Na 19. DC odnosno 5.11. dobila sam neko lagano krvarenje koje mi ostaje samo na wc papiru kad se obrišem, ali sam vidjela i komadiće krvi. Imam PCOS. Radi li se ovdje o implementacijskom krvarenju ili je stvar u hormonima? Vadila sam ih i povišen mi je samo testesteron?
Čekam nalaze još trombofilijskih testova da vidim mogu li piti kontracepcijske. Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. U pitanju je hormonska neravnoteža. Obzirom na Vaše nalaze, terapija izbora za Vas je oralna hormonska kontracepcija.

Merytin

Postovani,
inace imam urednu menstruaciju (ciklus 27-30dana). 17. dan ciklusa, imala sam s deckom nezasticen spolni odnos, medutim, on tvrdi da sigurno nije doslo do ejakuacije u rodnicu. Ponovno smo imali odnos 22. dan ciklusa tijekom kojeg sam osijecala blagu bol s lijeve strane ispod razine pupka. Nakon rog odnosa, oboje smo poceli osijecati simptome gljivicne infekcije (svrbez, crvenilo, otecenost). S obzirom da se nakon par dana nije povuklo, namjeravala sam kupiti Canesten ali sam prokrvarila - 25. dan ciklusa, odnosno 4 dana prije ocekivane mjesecnice. Zanima me da li je moguce da je menstruacija uranila s obzirom da sam prije krvarenja dva dana bila puno aktivnija nego inace (put, nespavanje i pijenje alkohola) ili se radi o implatacijskom krvarenju i trudnoci? Krvarenje je slabijeg inteziteta, kao pocetak mjesecnice.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje je slabije od menstruacije i traje dva do tri dana. Uradite test na trudnoću jer sve ostalo je puko teoretiziranje.

Gud4

Postovani, lijepo Vas molim za odgovor.
Naime imala sam dva nezasticena spolna odnosa (3.7 (zadnji dan mjesecnice) i 16.7), nije doslo do ejakulacije u rodnicu, ejakulirao je vani i to samozadovoljavanjem. 30.7 sam dobila smeđi iscjedak s malo krvi koji je trajao 4-5 dana. U sedmom mjesecu sam pokisla i takva ostala vani pa je moguce da sam se nahladila. Moje pitanje je je li moguce da mi je mjesecnica bila tako oskudna ili se moze raditi o implantacijskom krvarenju?
Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvarenje se dešava otprilike 7 do 10 dana nakon odnosa (oplodnje), tako da je mala vjerojatnost da se radilo o implantacijskom krvarenju. Ipak, za svaki slučaj možete uraditi test.

Tea95

Postovani, menstruaciju trebam dobiti 21.8 s tim da sam imala nezasticeni odnos. Danas mi se pojavilo na wc papiru malo al doslovno malo roskaste boje kao sa iscjedkom. Moze li to znaciti da je implantacijsko krvarenje? Hvalaa Vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Ono se javlja otprilike 7 do 10 dana nakon odnosa.