Implatacijsko krvarenje

Disaa

Postovanje !
Ako sam imala proslu mengu 5.11.a ova je dosla 3.12.Otprilike kad mi moglo doci implatacijsko krvarenje ?
HVala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vremenu oko menstruacije.

kajica

Posyovani pisala sam na drugoj temi,ali zbog nedostatka detalja o mojoj situaciji odlucila sam da vam pisem opet,jer mi nesto ne da mira. Ciklusi 22 januar,25 februar i 18 mart. Poslednja menstruacija stigla je na 22 dan. Odnose sam imala 8 marta,i 17 marta (i 28 marta sa tim da je to bila penetracija samobnekiliko puta i da je do ejakulacije doslo dosta dosta kasnije). U oba slucaja bio je prekinut dosta pre vrhunca. 17 marta imala sam grublji odnos,nakon cega ujutru je nastupila menstruacija,bila je dosta obilna prva dva dana a kasnije sve blaza, to je za mene bio sok,jer jedino od simptoma jesu bile akne,zna biti dosta bolna menstruacija ali ova nije bila jedna od tih. Ne brine me odnos 8 marta,vec da li je moguce implatacijsko krvarenje dan posle? Trenutno su mi plodni dani,i juce je bio dan ovulacije,stomak je,da kazem nabubrio i javljaju mi se bolovi i grcevi u jajnicima,idem malo cesce da mokrim,ali to je sto unosim vise tecnosti,i pojavljuju se gasovi,sto ranije nisam imala problema. Mlada sam,ne preferiram da idem kod ginekologa,zato vama ovo i pisem. Osoba sam koja se plasi,i lako stresira oko svega,u fazi sam mature i skola i fakultet vrse jako veliki pritisak.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
implantacijsko krvarenje se javlja 6 do 12 dana nakon oplodnje i puno je slabije od menstruacijskog. Prema navedenom vi ste dobili menstruaciju.

Zara121

Postovani, imam 22 godine, dakle mjesecnica mi je bila od 12.-19.10, za vrijeme plodnih dana decko i ja smo se "trljali" i njegove sluzi je bilo puno kao i moje no nije bilo nikakvog svrsavanja (nadam se da je to bila sluz jer je ejakulirao za 5 min ne u blizini mene) i mozda je cak usao u rodnicu 1 cm (ako i toliko) bez kondoma dok smo se "trljali". Mjesecnicu moram dobiti danas i dobila sam kao smedi iscjedak posto je proslo 14 dana od ovulacije, 15 dana od tog "odnosa" zanima me dali bi to bila menstruacija ili implatacijsko krvarenje?
Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost truddnoće. Vjerojatno je početak menstruacije.

Matea248

Postovani zadnju mjesecnicu sam imala u trajanju od 10.-14.11. Inace imam redovite cikluse od 28 dana. U doba plodnih dana sam imala nezasticene spolne odnose tocnije 18.11 i 25.11. Iduca mjesecnica mi treba stici 8.12 ali danas 4 dana ranije sam u pocetku primjetila lagane tragove sluzavo smede krvi, a kasnije malo jaceg inteziteta. Praceno grcevima,mucninom i bolnim grudima. Bol u grudima i malaksalost traju vec 5-6 dana. Je li moguce da se radi o implantacijskom krvarenju? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli, postoji mogućnost da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem test na trudnoću.

Lelica2121

Postovanje,
Proslu menstruaciju sam imala 20.12.2018.Menstruacije su uredne.Primetila sam svetlu krv u tragovima 9og.01.Kad se obrisem.Jako malo al je ima pa sam htela da pitam dal je moguce da je implatacijsko krvarenje? Pre 6 meseci sam imala spontani a sad sam na putu pa sam mnogo uplasena. Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Uradite test na trudnoću.

natbi12

Vecer,rodila sam prije 8 mjeseci ... prije 2 mjeseca prestala dojiti ....menstruacija 3. po redu ne bas uredna ... pretprosli mjesec 16. dobila prosli 23. (pila duphanaton ) s tim dai se prosli mjesec nekad oko sredine ciklusa pjavila krv vise smedi neki iscjedak na gacicama trajalo samo.jedan dan ... sad opet smedi iscjedak ali dosta tamniji i krvi skroz malo kroz sluz ali traje par dana neka 3-4 ... sta to moze znaciti ? i da li bi sad trebala s uzimanjem duphonstona ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se hormoni nisu još uravnotežili. Slobodno uzmite duphaston.

Lana4pitanje

Pozdrav.
Imala sam odnose zasticene kondomom, 25. I 26. dana ciklusa koji inace traje oko 28 dana uvijek. Menstruacija je uredno stigla 27. dana ciklusa, kako sam i ocekivala. Medjutim, menstrualni bolovi su bili manji nego inace, krvarenje je prvo bilo obilnije, pa je vec 3. I 4. dan bilo znatno manje. (Iako meni ni inace nisu posebno obline menge)
Medjutim, sada sam u strahu da to nije prava menstruacija nego implatacijsko krvarenje...postoji li sansa ? Moze li dan/dva nakon odnosa nastupiti takvo krvarenje? Ili je ovo prava menstruacija? Izvinite na smetnji. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

To je prava menstruacija. Implantacijsko krvarenje se javlja otprilike tjedan dana nakon odnosa.