infekcijska upala

bok.imam jedan problem.bila sam kod ginekologa i pregledom mi je ustanovljeno da imam infekcijsku upalu,ja imam siptome peckanje,svrbez,te bolovi u donjem dijelu trbuha,te mi je doktor dao vaginelete medazol.mene zanima o kakvoj je upali rijec .a spolne odnose nemam jer nemam ni partnera.imam hpv,ali unaprijed 5-6 mjeseci papa test mi je dobar.zadnji papa test radila sam u 5 mj ove god i doktor mi je rekao da moram ponoviti papu tek za god dana znaci u 5 mj druge godine.a imala sam cin 3.sta mi vi preporucate kada da napravim papa test,.hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana, "upala" ne mora biti uzrokovana spolno prenosivim uzročnicima nego ovisi i o Vašem imunološkom statusu. Što se PAPA testa tiče s obzirom na raniju dijagnozu mislim da bi polgodišnje kontrole bile primjerene.