Iritacija nakon spolnog odnosa-što činiti?

brig

Postovani, imam 33 g. i odnedavno imam novog partnera. Od samog pocetka sam primjetila da me nakon odnosa jako pece dok mokrim i osjecam kao da mi je koza u tom dijelu popucala i to traje nekoliko dana. Najcesce to preraste u upalu koju lijecim geonistinom i canesten ili plymicol kremom, nekad ipak prode samo od sebe.
Cudno mi je utoliko sto ja doista nemam problema s vlaznoscu, odnos je dugotrajan i prilicno intenzivan, ali tako sam i prije imala i nisam nikad imala problema. Zbog cega se to desava?Što činiti?Jel to mozda period navike (imala sam dugo godina jednog partnera) pa je ovo primjer nekompatibilnosti nasih flora, sluznica ili nesto slicno?Obavila sam papu (nakon lijecene upale) i sve je bilo u redu. Razmisljam o upotrebi spermicidnih krema, koje bi bile i lubrikanti i spermicidi istovremeno, ali citam da one mogu pospjesiti upale i da stetno utjecu na vaginalni ph pa mi se namece pitanje-jel postoji mogucnost da se sluznica navikne na ove preparate8spermicide i lubrikante) i izgubi svoju vlastitu sposobnost vlazenja?Unaprijed zahvaljujem

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana, postavili ste vrlo komplicirano pitanje, za koga ćete odgovor najvjerojatnije morati potražiti temeljem osobnog iskustva. Dakle, ukoliko je ginekolog potvrdio da je sve u redu, probajte nešto od navedenog i sretno!

mateaaaa

Poštovani,

Nakon skoro svakog spolnog odnosa, osjecam bol na vaginalnom otvoru, i stalni osjećaj punoće mjehura. Išla sam par puta kod doktora zbog toga, ali uvijek dobijem ili neku kremu ili tablete, koje to otklone na nekih 10 dana, i nakon odnosa to se opet ponovi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Problem je u tome da se partner ne liječi. Zato se tegobe vraćaju. Savjetujem cervikalne briseve.

mateaaaa

da se nadovezem na prethodno pitanje, dali je to moguce da je u njemu problem iako koristimo prezervative tokom svakog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako imate odnos sa zaštitom onda ne.
Svakako napravite cervikalne briseve

mateaaaa

opet se nadovezujem - a u čem bi mogao biti problem ako osjecam samo bol na vaginalnom otvoru?

mateaaaa

i jos jedno pitanje - dali je moguce da mi to pređe od njega ako mi samo par puta udje s penisom u vaginu bez kondoma? i ako je on prenosilac toga, dali on treba imati neke simptome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Muški nemaju neke posebne smetnje. Tako da je i to moguće.
Koristite lubrikante tijekom odnosa.

paranoican19

postovani doktore .. ja i djevojka imamo redovne odnose sa zastitom .. zadnji odnos smo imali prije 2 dana i nju od juce pece kad mokri i ima osjecaj da ne moze mokriti do kraja .. da li je moguce da sam preduboko isao tijekom seksa da sam udario u mjehur ili nesto?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o upali mjehura. Neka se javi liječnuku obiteljske medicine.