Iscjedak i svrbež

divna1010

Poštovani,

imam 18 godina i još nisam imala spolne odnose. U zadnje vrijeme sam primijetila gust iscjedak (ponekad žućkast, ponekad zelenkast i sirast) popraćen svrbežom i neugodnim mirisom. Također sam primijetila da se svrbež drastično pojača prije menstruacije. Ne pijem antibiotike. Kad sam zadnji put bila kod ginekologa, dobila sam kremu Canesten i koristila sam ju nekih mjesec dana no nisam primijetila poboljšanje, čak sam i osjetila određenu iziritiranost intimnog područja.
O čemu se radi i što poduzeti po tom pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite ginekologa. Postoje antimikotske tablete koje se uzimaju na usta za vulvovaginalnu kandidijazu.
Glavno problem je upala rodnice te mazanjem izvana nećete rješiti problem.

Vesniica

Poštovani,
Imam 24 godine i nisam imala spolne odnose,prije tri mjeseca sam se zadovoljavala sa dečkom ali to je bilo malo grublje preko odjeće,mene je malo zaboljelo i peckalo.Poslije nisam imala nikave spolne odnose i nisam se samozadovoljavala.Nakon toga sam bila u ginekologa rekao je da je sve u redu,da vidi da je bilo grublje zadovoljavanje ali da nema nikakvih anomalija i vidio da imam himen.Dao mi kremu Plymicol za gljivice jer sam imala svrbež i peckanje intimnog područja.Nakon mazanja
kremom svrbež i peckanje je nestalo.Ali sad nakon svake menstruacije imam 8 do 7 dana rastezljivi,prozirni,bezmirisni,obilni sluzavi iscjedak,nadraženo i osjetljivo mi je intimno područje.Da li je to sve normalno ili možda sam nakon tog zadovoljavanja postala preosjetljiva dolje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je normalan i to vrijeme, rezultat je plodnih dana.