jesam li trudna?

moj dečko i ja imali smo zaštićeni spolni odnos dana 22.6., pukao nam je kondom, ali sam ja menstruaciju dobila 3 dana kasnije, kako je i predviđeno. zanima me postoji li mogućnost da sam trudna? menstruaciju trebam dobiti za par dana, čak i osjećam neke bolove. poslije toga nismo imali spolni odnos. unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudni.

Lara95

Spolni odnos imala sam 14.8., iducu menstruacij dobila sam na vrijeme 5.9. no bila je manje obilna nego inace. Upotrijebila sam test trudnoce 40-ak dana nakon odnosa-ispao je negativan. No, u vrijeme ovulacije dobila sam krvarenje koje je trajalo cak 5 dana, no bilo ga je vrlo malo. Menstruacija ovog mjeseca mi kasni vec nekoliko dana. Mogu li u potpunosti iskljuciti trudnocu? Mjesec dana nakon odnosa bila sam na ginekoloskom pregledu no nije mi raden uzv pa ne znam bi li doktorica primjetila trudnocu ako je ima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako. Ako ovaj mjesec niste spolno aktivna ne radi se o trudnoći.

emina8

Poštovani,

znam da je pitanje glupo, ali pročitala sam na netu hiljadu članaka i priča da postoji mogućnost trudnoće, pa sam odlučila da pitam Vas.

Zadnje dvije menstruacije su bile 16.08, 18. 09 (uvijek mi se dva dana prije menstruacije pojavi iscjedak nekad krvav nekad smedje boje). Nisu mi bas redovne menstruacije,ali ciklus nikada nije kraci 28 dana.

Problem je sto sam 27.10 ujutro bila sa deckom, inace sam nevina, i samo je doslo do trljanja izmedju polnih organa (nevina sam). Pri tome on nije svrsio,ali sam pročitala da postoji rizik da u sluzi ponekad bude spermatozoida.

Medjutim on nije nikako ejakulirao,bar za to vrijeme kad je bio kod mene ( noć prije je dosao)
Problem je sto vec nekoliko dana imam pojacan iscjedak(jako obilan) i osjecam stalnu nadutost danima...pa ne znam je li to ovulacija mozda,ili nervoza.
znam da je glupo,ali ipak da pitam postoji li ikakva mogucnost za trudnocu?

Hvala unaprijed i izvinite na smetnji!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovo su ozbiljne stranice. Na njima se educirajte. Naravno da trudnoća nije moguća.

emina8

Poštovanje,

zadnja menstruacija mi je bila 22.10. , već sam vam pisala da mi ciklusi nisu bas redovni, traju između 28-36 dana...

Sinoc mi se pojavio krvav iscjedak i prestao je.Jutros je iscjedak smeđe boje.

Nisam imala spolne odnose kao sto sam rekla,samo peting (posljednji je bio 3.11., momak nije ejakulirao).

Brine me ovaj krvavi iscjedak koji mi se nikada nije javljao,da li je rijec o ovulacijskom krvarenju,ili o cistama koje sam imala i prije?
Trebam li da brinem,i da li da idem odmah ginekologu?
Da napomenem i da sam pod uzasnim stresom zadnjih nekoliko dana.

Unaprijed hvala.

emina8

Jos da napomenem da imam uzasnu migrenu, koja mi se inace javlja prije ili poslije menstruacije, a glava me boli od jucer kad se pojavio taj iscjedak.

I danas nije vise smeđ, opet je krvav i sluzav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je perioovulacijski iscjedak. Ne trebate na pregled za sada.

deja-vz

Postovani, pisala sam vam prije tjedan dana zbog dugog osjecaja da cu dobiti mengu cak 2 tjedna prije menge za vrijeme menge i jos tjedan i pol poslije menge..Bila sam na ultrazvuku abdomena i nisu nista nasli osim sta mi maternica pritisce mjehur s gornje strane i malo cudno zakrivljen mjehur, ali kaze doktor da je sve ok. I bila sam kod ginekologa na pregledu i takoder je napravio brzinski ultrazvuk i kaze da je sve dobro. Inace imam jako neredovite cikluse i imala sam rizicni odnos 11. 10. I 23. 10, a 24. 10 sam dobila mengu. Je li moguce da sam zatrudnila dan prije menge posto su mi ciklusi od 23 do 65 dana. I da se jos ne vidi? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U slučaju neredovitih ciklusa sve je moguće.

xyz21

Decko i ja imali smo zadnji zasticeni spolni odnos 31.10.
Nije svrsio u mene vec na moja leda sta je odmah nakon isprao hladnim tusem i mislim da to nije dospjelo do mog spolnog organa makar sam kasnije cijela bila mokra od vode. Jeli sperma mogla pod takvim uvjetima biti valjana? Menstruacija mi kasni 2 dana i zabrinuta sam jesam li trudna iako je 31.10 bio neplodan dan. Menstrucija mi inace dolazi svakih 28-30 dana, zadnja je bila 7.10. Pod velikim sam stresom zbog ovakve situacije. Jesam li mozda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da prema opisanom trudnoća nije moguća.

deja-vz

Postovani. Hvala na odgovoru. Kad bi mogla napraviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vrijeme očekivane menstruacije.

deja-vz

Evo javljam da danas sad navecer 18 dan ciklusa (19 dan od odnosa) na wc papiru sam nasla kremasti iscjedak crvenkaste boje i kada sam prstom usla u rodnicu takoder je bilo takvog iscjetka. Danas su me popodne pocele boljeti grudi na pritisak i sad opet sam dobila lagane grceve kao kad dobim ili prije nego sto dobim mengu.. Neznam sta da mislim, na aplikaciji na mobitelu mi pokazuje da bi danas trebali poceti plodni dani..-to mi odprilike izracuna posto su mi jako neredoviti ciklusi... Molim da mi odgovorite na prethodno pitanje koje je glasilo kad da se testiram te je li moguce da je to implantacijsko krvatenje ili ovulacija ili nesto deseto.... hvala!

emina8

Poštovani,

vec sam gore opisala situaciju.
Krv ne prestaje evo vec treci dan, nekada se pojavi samo krv,a nekad svijetlo ili tamno smedj iscjedak.
Je li moguce zbog stresa da se javlja ovo krvarnje usred ciklusa, ili i dalje mislite da je zbog ovulacije?

Imam povremeno i bolove i lagane grceve u dnu stomaka.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Deja vz zadnji put vam odgovaram. Test napravite u vrijeme očekivane menstruacije.lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam emina.lp.

deja-vz

Ok ispricavam se sto gnjavim.. ma zabrinuta sam i htjela bi cim ranije saznati radi li se o trudnoci jer pijem antidepresive i brine me da ne naskode bebi... Hvaka vam!