kasni mi..

zabrinuta123456

imam 19 godina i spavala sam s deckom kad je bila ovulacija, ali smo koristili zastitu, kasni 7 dana.. kasni i inace.. postoji li sansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

dijalii

Poštovani.
Prvo što mislim da je bitno da znate je to da sam prije 4-5 godina imala neredovne menstruacije (20dana imam, 3 nemam, pa 2 dana imam,1 mjesec nemam i sve tako), pa sam isla ginekologu na pregled(ultrazvuk stomaka jer sam jos uvijek bila nevina) i ustanovili su mi neki hormonski poremecaj, i propisali mi kontracepcijske pilule Diane da pijem pola godine kako bi se to uredovilo. Nakon toga menstruacija je postala redovna kao i ciklus koji mi traje 26 dana.
Ehh sada, od tada mi se samo jednom desilo, prije nepunu godinu dana, nakon odnosa sa deckom da mi je kasnilo oko 5-6 dana, ali je na kraju bilo sve uredu.
Sada imam odnose cesce nego prije(svaka 2-3 dana) ,nezasticene, ali decko svaki put svrsi van vagine, ali nakon pola sata se opet upustimo u odnose. Menstruacija mi kasni vec 2-3 dana i pomalo sam skepticna sa obzirom da mi se to samo jednom desilo. Zadnja mens.je pocela 1.11 i trajala je 5 dana kao i svaki mjesec. Imam mnogo jake bolove vec 10 dana u ledjima i donjem dijelu stomaka (inace prije svake menstr.imam na 5 dana prije te iste bolove sve dok ne prokrvarim). Takodjer mi se pojavio vaginalni iscjedak bijele boje koji ima jako intezivan i neugodan miris (isto nikada prije mi se to nije desavalo, pojavljivao se samo kada su plodni dani i dan ovulacije ali bez neugodnih mirisa). Pošto imam samo 20 godina, i mnogo strahujem, danas sam uradila i test za trudnocu po prvi put i pokazao mi je negativan rezultat, ali opet sam nesigurna.
Da li postoji mogucnost da test nije pokazao pravi rezultat jer nisam ga radila pri prvom jutarnjem mokrenju( u uputstvu je pisalo ako kasni menst,da se moze raditi u bilo koje doba dana,a ja nisam stvarno mogla cekati vise) , i da li je moguce uopte da sam ostala trudna?
Hvala unaprijed.

Dodo333

Poštovani,ja i cura imali smo spolni odnos prije menstrualnog ciklusa,nismo koristili zaštitu pa nismo baš sigurni,menstruacija prijašnja je kasnila 3 dana i u početku je bila lagana zatim sve normalno do kraja i prije menstruacije svi simptomi da dolazi,sada čekamo ovure i zabrinuti smo recite mi dali je moguća trudnoća?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dijali prema opisanom šansa za trudnoćom postoji kod opetovanih odnosa.
Napravite test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodo prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

dijalii

Danas u toku dana pojavile su se 2-3 mrlje od krvi i to je to za sada, ali ipaak cu opet uraditi za 1-2 dana test da budem sigurna sta je u pitanju, jer inace imam jako obilna krvarenja od prvog dana ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite tako.

jab123

Dobar dan. Imam 22 godine i nedavno sam prvi put bila kod ginekologa. Papa test je prikazao cin 2 + hpv i klamidiju.. Dobila sam Doksicilkin i partner takoder, to smo popili, naručujem se za tipizaciju hpv. Naime, spolne odnose imamo sa kondomom, ali već 6 dana mi kasni menstruacija, pocela sam svako jutro piti i sok od aronije. Zadnji spolni odnos je bio dan prije nego sam trebala dobiti menstruaciju odnosno prije 7 dana. Zašto kasni? Najviše ikad mi je kasnila 2 dana, pitam se možda je od tih tableta kojih sam pila ili od soka od aronije? Mozda to bedasto zvuci. Priznajem, pod malim sam stresom otkako sam saznala da imam cin 2 i hpv. Hvala na pomoći

tas@5

U toku večeri imali smo odnos 2 puta, bez zaštite, u razmaku od sat vremena( mokrio je više puta u to vrijeme), ali oba puta je svršio izvan. Sada mi menstruacija kasni 3 dana, ovulaciju trenutno imam, kao i natečene grudi i grčeve u stomaku. Ima li razloga za brigu od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jab vjerovatno kasni od stresa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tas imate razloga za brigu. Napravite test.

tas@5

Iako smo imali odnos tokom neplodnih dana? Barem mislim da jesu bili, prošla menstruacija je bila 11.11.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tas kad postavljate pitanja morate napisati sve relevantne podatke, a najvažniji je datum zadnje menstruacije. prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

tas@5

Da li onda treba da očekujem menstruaciju uskoro? U zadnjih pola godine, nikada nije kasnila :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno da.No ako ne nastupi za tjedan dana javite se na pregled i terapiju.

lumpri

Pozdrav...ispricavam se ako sam falio podforum...znam da vam se je postavilo slicno pitanje milijon puta i ispricavam se ako vam mozda dizem zivce...djevojka ima neredovne cikluse nekad joj menstruacija kasni dan dva nekad deset pa cak i vise s obzirom na to mene uvjek hvata panika zbog trudnoce.Mozete li mi reci koliko je siguran odnos uz kondom+prekinuti snosaj uz pregled dali je kondom pukao uz sve to uvjek me strah trudnoce pa me zanima koliko je taj strah opravdan znam da nista nije sigurno 100% ali me zanima mogu li mirno spavat i zato joj je tako neredovna menstrucaija kod ginekologa na pregledu su rekli da je sve uredu znam da stres moze biti krivac ali kasni uvjek...hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je adekvatna zaštita. Ako je ispravno koristite ne trebate strahovat oko trudnoće.