Kašnjene Menstruacije

mivankovic

Poštovani doktore,

moja situacija je sljedeća: imam dvadeset i četiri godine, ciklus mi traje u prosjeku 24 dana. Do sada nisam imala spolni odnos i prije tjedan dana sam prvi put pokušala spavati s dečkom. Naime, nismo koristili prezervativ, a on ga je uspio "staviti negdje do pola", nije mogao skroz jer me jako boljelo i tako smo pokušavali. On nije ejakulirao, a meni su bili neplodni dani. Naime, zadnju menstruaciju sam dobila 10.3. i trebala sam je dobiti jučer, 2.4., ali mi kasni. Prvi spolni odnos, odnosno pokušaj istog, dogodio se 29.4. S obzirom na sve navedeno, nema ejakulacije, neplodni dani i da sam proces nije do kraja izvršen, kolika je mogućnost trudnoće? Zabrinuta sam jer mi u 24 godine nikad nije kasnila menstruacija vise od jednog dana, najkraci ciklus mi je 22 dana, a najduzi 26 dana. Hvala vam lijepa i srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

A08

Poštovani,
posljednja mjesečnica bila mi je 2.3. i vrlo bolna, praćena jakim grčevima i povračanjem, ciklusi traju 27-31 dan, s tima da sam u siječnju dobila mjesečnicu na 34, dan.
u prosjeku mjesečnica traje 3-4 dana.. spolno sam aktivna te imala sam odnos s partnerom 5.3. i 19.3. i nije ejakulirao vec smo imali prekinuti odnos.
Sada problem je jer meni mjesecnica jos nije stigla, pa prema ovima informacijama, postoji li mogucnost od trudnoce ili je nesto drugo u pitanju?
osjećam bolove u donjem dijelu trbuha, grudi su bolne također..
hvala unaprijed za odg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test a o ostalim uzrocima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome. Koji je uzrok kod vas ne mogu znati.

jedna maja

Postovani, imam pcos, male cistice na levom jajniku i kandidijazu kao i cikluse na preko trideset dana cesto bude i cetrdeseti. Pocev od ove godine mi se ciklus oduzio do 40 dana sto se ranije retko desavalo. Spolno sam aktivna sa deckom u poslednje vreme smo imali odnose bez zastite mada on ne stigne do ejakulacije u toku odnosa vec van nakon cega se detaljno opere pa ga opet imamo. Pa me zanima koje su sanse za trudnocu na ovaj nacin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse nisu velike no postoje. Opetovanim odnosima postoji mogućnost trudnoće.

majamarijana

Postovani,

Imam jedno pitanje. Menstruacija mi kasni 7 dana( inace je redovna) imala sam redovite spolne odnose, metoda prekinuti snosaj. Osjecam konstantan umor, bolne grudi, posebno bradavice, ali ne vidim promjenu u boji, povremene skroz blage mucnine, i cesto mi se manta. Moram napomenuti da sam malokrvna. Imala sam samo neki bjelkasti iscjedak, a za vrijeme ovulacije jajnici su me uzasno boljeli, posebno desni jajnik sto se inace ne dogadja. Stalno moram na wc. Takodjer imam cudne promjene raspolozenja.

Postoji li mogucnost trudnoce? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom da ne koristite zaštitu i kasni vam menstruacija šansa za trudnoćom postoji. Napravite test.

insolitus7

Poštovani,
posljednju mjesečnicu sam imala od 1.4.-7.4., 19.4. imala sam nezaštićeni odnos sa partnerom i nakon toga mi je mjesečnica kasnila 9 dana, jučer se pojavilo krvarenje koje je dosta svijetlije nego inače i nešto manje bolno. Dali je moguće da je to implantacijsko krvarenje i da se radi o trudnoći?
Hvala unaprijed!

ivana16.6.

Dobar dan,

Ovako imam već duže vrijeme spolni odnos sa dečkom,ali bez kondoma. Pazimo i uvijek je mestruacija dolazila na vrijeme tj. 28 dan u menstrualnom ciklusu. Prošli tjedan sam imala upalu jajnik i prošlo mi je to, ali sam prije 5 dana dobila gljivičnu infekciju i sada mi menstruacija nije dosla. Da li sam možda trudna ili je to uzrok kašnjenju menstruacije?

Unaprijed hvala
Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Insolitus prema opisanom vjerovatno menstruacija. Vidjet ćete kako će krvarenje izgledati danas sutra.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana moguća je trudnoća. Napravite test na trudnoću svakako.

bubamara_5

Postovani doktore,

moze li bakterija u mokraci uzrokovati kasnjenje menstruacije? Zadnja bila 21.3. Bakteriju imam par dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.