Kašnjenje menstruacije

bird1234

Zadnje dvije menstruacije dobila sam 27.11. i 23.12. Ciklus mi traje oko 27-28 dana te mi sada kasni 4 dana. Bila sam dugo bolesna te sam pila jake antibiotike, započela sam dijetu te intenzivno treniranje. Vrlo slabo jedem zbog dijete imam 17 godina i siguran sexualni odnos sa dečkom, uvijek koristimo perzevative te on ejakulira uvijek izvan mene, pomozite mi molim vas! Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je upala uzrok izostanka menstruacije iz navedenog.

bird1234

Zahvaljujem na odgovoru, samo da napomenem, osjećam bol u donjem djelu trbuha kao da ću dobiti menstruaciju, no malo blaža bol nego inače, 2-3 dana, s tim da povremeno osjetim blagu bol jajnika, trebam li posjetiti ginekologa da nije nešto ozbiljno ili je to samo upala, te će za nekoliko dana nastupiti menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

june08

Postovanje i dobar Vam dan. happy
Moj je problem sljedeci:pocetak zadnjeg ciklusa je bio 21.12.,danas je 35. dan istog i jos nisam dobila menstruaciju.Jedini "inkriminirajuci" spolni odnos se dogodio 27.12. i tada je kondom pukao i decko je svrsio u mene.Posto je to bio sedmi dan ciklusa koji spada u neplodne,nisam uzimala postkoitalnu zastitu.
Prethodni su ciklusi trajali 31,27,34,31,28,29 i 27 dana.
Nemam jutarnje mucnine,posebne iscjetke niti ista slicno,a plan mi je pricekati jos par dana i onda kupiti test za trudnocu.
Zanima me postoji li zapravo sansa da jesam trudna i moze li kasnjenje menstruacije biti posljedica sad vec tjednog nerviranja oko ovog problema?
Hvala Vam i lijep pozdrav. happy

doraduro

poštovani, inače imam PCOS i neredovite menstruacije koje dobivam zahvaljujući Duphastonu. Ovaj mjesec sam pila Duphaston 10 dana po 2 tbl. Prošlo je 10 dana od zadnjeg Duph.a ja nisam dobila mens. Moj gin mi je tada ponovno dao da pijem jos 5 dana po 2 tbl duph.i rekao da je sluznica dosta tanka pa zato ne dobivam (prije 2 mj.sam napravila sve pretrage: brisevi,papa,hormoni i sve je uredno).
Popila sam ponovo duph.i već je prošlo tjedan dana od zadnje tbl ali mens.opet ne dolazi.
Koji može biti razlog (s obzirom da su svi nalazi čisti i nemam upale) da ne dobivam mens.i što se radi u ovakvim slučajevima (da li se opet ponavlja duph.ili što)?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus je sklon oscilacijama kao i ovulacije.
Svakako savjetujem test na trudnoću.

nervozna12345

postovani,zadnju menstruaciju imala sam 21.12 ovaj mjesec jos uvijek nisam dobila menstruacija,odnose sam imala 3.1 gdje partner nije ejakulirao u mene s tim da sam nekoliko dana poslije toga imala iste simptome ko da cu dobiti,sada isto tako osjecam probadanje u jajnicima,bol u krstima,bolovi u grudima ,isti osjecaj kao kad imam menstruaciju,medjutim menstruacije jos nema...da li je moguce da sam trudna ili menstruacija kasni iz drugog razloga... i jos da va pitam pojavile su mi se kao sitne bradavice na intimnim dijeliovima da li je moguce da zbog toga kasni i sta vi mislite sta je to...unaprijed vam hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije onda se ne radi o trudnoći.

bird1234

Poštovani, danas nakon tjedan dana mi se pojavio smeđi iscjedak, kao nekakva oskudna menstruacija, pošto mi se to do sad nije događalo čitala sam po netu da to može samo prethoditi nadolazećoj menstruaciji i da može biti povezano s trudnoćom pa sam sada zbunjena jer iako mi je znala kasniti par dana nije se pojavljivao iscjedak, samo na kraju menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskom iscjetku. Ne trebate brinuti.

la_la_22

Poštovani,
ukoliko su testovi radeni 30. i 36. dana nakon zadnjeg spolnog odnosa i oba su negativna, je li trudnoca iskljucena?
Zastita je zakazala pa je to ispao prekinuti snosaj i popila se pilula za dan poslije unutar 24sata jer ja nisam bas kandidat za racunanje plodnih dana po shemama, Ciklusi su neredoviti i bili su regulirani uz cilest zadnje 3 godine do prije 2,3 mjeseca kad ga je nestalo u zalihama jer su ga povukli s trzista. Moze li ellaone poremetiti ciklus? Menstruacije i dalje nema, sto me inace ne bi zabrinulo jer je prije pilula bila neredovita i bolna. Sad bi pristala i na bolnu. big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lala ne radi se o trudnoći. Pilula je poremetila ciklus.

Leliii

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 17.01. a ciklus mi traje od 22 do 30 dana. Spolne odnose sam imala 01.02. i 08.02. oba puta sa kondomom s tim da 01.02. nije došlo ni do ejakulacije, 08.02. je došlo do ejakulacije u kondom nakon čega nismo nastavili spolni odnos. 10.02. sam imala neke od simptoma Pms-a, trvde grudi, bubuljice i malo smeđeg iscjetka ali još nisam dobila. Inače sam pod stresom zadnjih 10 dana, smršavila sam 2-3 kg, vježbala sam i slabo jela. Dečko kaže da nemam razloga da sumnjam na trudnoću, a ja se brinem zato što sam imala simptome kao pred menstruaciju a nisam dobila. Zanima me da li imam razloga sumnjati na trudnoću i koji bi razlog mogao biti što menstruacija nije još došla a inače dođe dan-dva od pojave ovih simptoma. Hvala.

eminaa_1

Postovani. Zadnja menstruacija mi je bila 01.01. Ciklusi mi traju 30-31 dan. 19.01. i 26.01. sam imala odnos s tim da on nije ejakulirao u mene. Sad mi menstruacija kasni 14 dana. Postoji li mogucnost da sam trudna ? Molim vas da mi sto prije odgovorite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leli ne trebate brinuti, ako ste sigurni u navedeno.
Doći će za koji dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Emina, ne ako ste sigurni da je doista bilo tako.
S obzirom na kašnjenje ipak napravite test.

asv

Poštovani doktore,

posljednju menstruaciju imala sam 18.2., spolni odnos s kondomom imala sam zadnji dan menstruacije 24.2., 7. i 9. 2.(neplodni dani) svaki puta s kondomom. Liječnici sam otišla zbog bolova u desnom donjem dijelu trbuha te je rekla kako imam upalu mjehura, ali nije isključila mogućnost upale jajnika. Prepisala mi je tablete Klavax BID 1g koje sam pila od 8. - 14. 2. po 2 na dan, uz to imala sam i temperaturu nekoliko dana.Svaki puta nakon što sam popila tabletu zaspala bih 5 minuta nakon toga. Menstruaciju sam trebala dobiti 16.2., čak imam i uobičajene simptome kao i prije svake menstruacije ( napuhnut stomak i povećane grudi, ponekad osjećam i bol u trbuhu kao prije svake menstruacije). Ciklusi mi u prosjeku traju 26 dana i nikada mi se nije dogodilo da mi kasni kao sada, već 5 dana.Naravno da sam sada i pod stresom zbog toga. Postoji li mogućnost trudnoće iako smo iznimno pazili i svaki puta koristili kondom (koji nikada nije pukao i sve je uvijek bilo u redu) te stupali u spolne odnose isključivo u vrijeme mojih neplodnih dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.