Kasnjenje menstruacije

Marija885

Postovani!
Imala sam spolni odnos s deckom 24.dan ciklusa, koristili smo zastitu i uz to metodu prekinutog snosaja te su bili neplodni dani. Medutim, menstruacija mi kasni vec 10 dana. Posljednja je bila 8.10., ciklus mi u prosjeku traje 30 dana. Napravila sam 2 testa nakon sto je kasnila tjedan dana i oba su bila negativna. Zanima me uzrok kasnjenja menstruacije te mogucnost lazno negativnog testa?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima. Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

selly_65

Postovani. Situacija je sljedeca. Zadnju menstruaciju sam imala 23.11.2015 , danas je vec 29.12.2015. a menstruacije jos nema. Inace imam redovne menstruacije , zna se desiti da mi kasni 2 dana maksimalno , ali nikad nije ovoliko dugo. Imam redovne odnose sa partnerom. Zadnjih nekoliko puta nismo koristili zastitu. Ejakulirao je izvan mene. Medjutim imam neke simptome i sto vise citam , vise sam u zabludi da li su simptomi trudnoce ili dolazece menstruacije. Grudi su mi natecene vec nekoliko dana , osjetljive , pa i bolne, vene su mnogo vise izrazene , ponekad se desi da me pocnu mnogo svrbiti. Imam jutarnje mucnine, pa ponekad i u toku dana. Imam bolove u donjem dijelu stomaka , drugacije nego pred menstruaciju , i imam vaginalni sekret , vodenasto-bijeli , a ponekad i grudvice znaju da se stvore. Poprilicno sam umorna , imam cesce navale mokrenja nego inace , osjecaj gladi je isto cesce prisutan. U nekim trenutcima mi prolazi hladnoca kroz tijelo. Stvarno ne znam sta da mislim. Kao sto sam vec navela , imala sam nezasticene odnose , medjutim partner nije ejakulirao u meni . Da li je moguce da sam trudna ? Jer citala sam dosta o tome da se moze zatrudniti iako nije ejakulirao u meni. Od plodne vode ili kako vec , koja izlazi iz muskog spolnog organa prije ejakulacije. Stvarno sam u zabludi. Ocekujem odgovor cim prije. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći. No s obzirom na kašnjenje i nezaštićene odnose, sugeriram da ipak napravite test na trudnoću.

gogicaj

Postovani ovaj mjesec kao i prethodni menstruaalni ciklus mi se produzio,dosao je 43 dan,i sad mi traje vec 8 dan i dalje je pravo krvarenje,nije se umanjilo. Nemam nikakvih bolova. Imam 27godina, na redovnu kontrolu sam isla u avgustu prosle godine i svi nalazi su bili uredni. Pokusavam da ostanem trudna drugi mjesec. Da li je to u redu, sta moze biti uzrok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzrok su vjerovatno anovulacijski ciklusi i pcos. Sugeriram UZV i obradu.

TinaVale

Imam pitanje. Zadnji put dobila sam 08.04. I nakon sto je prosla menstruacija. Prosli su plodni dani. 30.04. Imala sam spolni odnos s deckom, koristili smo zastitu. A taj mjesec sam imala stres. Trebala sam dobiti 07.05 al mi kasno vec 10 dana. I opet smo imali odnos sa zastitom 08.05, 14.05 i 15.05. Curi zuckasti iscjeda i presjece me. I zanima jel postoji mogucnost da sam trudna?

TinaVale

Napravila sam test za trudnocu i bio je negativan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

TinaVale

Hvala vam. I da 30.04 nam je bilo prvi put . Pa jel moze biti da i zbog toga kasni? Jos jednom hvala

TinaVale

Hvala vam. 30.04 nam je bio prvi put. Pa mozda i zbog toga kasni. Koliko moze kasniti. I jel postoji kakva opasnost.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uskoro bi trebala doći menstruacija. Ciklus oscilira od 24-35 dana ako govorimo o urednom ciklusu.

TinaVale

Naravno. Imala sam svaki mjesec redovnu menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

adele23

Postovani,

Test za trudnocu sam napravila danas popodne, 34 je dan ciklusa. Zadnjih 5 mjeseci ciklus traje 31,32 dana, a.prije je znao oscilirati i do 10 dana.
Je li test napravljen prerano i je li vjerodostojan obzirom da je napravljen kroz popodne? Nemam nikakve naznake dolaska menstruacije, osjecam se kao sredinom mjeseca jedino sto me jajnici na trenutke znaju zaboljeti.

Unaprijed zahvaljujem

TinaVale

Osjecam bol u doljnjem dijelu stomaka. Jel moze uzrok biti trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adele nije prerano.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinavale, odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.