Kasnjenje menstruacije

Mimi75

Postovani,kasni mi menstruacija vec 2 mjeseca,napravila sam i dva testa koja su negativna. Inace mi nisu redovite menstruacije,ali ovo mi se desilo prvi put da mi kasni po dva mjeseca,znalo je po mjesec. Je li moguce da mi je to sve zbog ciste na jajniku koju imam? Bila sam vec u bolnici zbog toga jer sam imala jake bolove. Probala sam sve metode koje su bile za ubrzavanje ili ti dolazak menstruacije ako kasni. Sto mi preporucate?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da posjetite liječnika radi terapije gestagenima koji će potaknuti krvarenje.Bilo bi dobro učiniti hormonski status.

Sunandstars

Postovani
Imam 17 god. Kasni mi menstruacija vec 5 dana I imala sam nezasticeni odnos sa partnerom, ali nije ejakulirao posto strogo pazimo na to. Mjesecnica mi nedolazi ucestalo cesto mi kasni 2-3 dana ili mi dode prije. U ovih pet dana su mi se javljali grcevi vrlo slicni I isti onima koje imam prije menstruacije te 5 dan imam blagu fibru. Jel bi se trebala zabriniti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom razlog kašnjenju ne bi trebala biti trudnoća. Ipak, za svaki slučaj uradite test na trudnoću.