kavum - hidropični GS

cyberpatient

Poštovani,

nakon posjeta liječniku zbog sumnje na trudnoću, dijagnoza je slijedeća:

Graviditas hbd. 6 +2/7. uterus subseptus.

uzv nalaz pokazuje slijedeće:
uterus je septiran (ev. bicotnis). u kavumu hidropični GS (42 mm max promjera) unutar kojega se prikazuje vijabilni plod CRL 6,9 mm. (...) jajnici u redu, nema slob. tek u Douglasovom prostoru...

s obzirom na navedeno zanima me koliki je rizik da stvari pođu po zlu, odnosno postoji li šansa (i kolika) da na kraju sve ispadne dobro? postoji li trenutno išta čime se može pridonijeti boljem ishodu?

(Th.: folacin & duphaston)

Lijep pozdrav i hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano je pronozirati bilo što. Za tu amenoreju GS ako je dobro izmjeren mi je prevelik a to nije dobro. Napravite kontrolni UZV za 2 tj.