kontracepcija

silvia

imala sam CIN III,hpv,hsv te konizaciju jer se protiv virusa nije moglo boriti smrzavanjem tkiva.od toga je već godina i pol.kontracepciju uzimam već više od 2 god(triquilar) i nije bilo problema do unatrag tri mj. kad se javi blaga sukrvica,više smeđi iscjedak u sredini ciklusa.i dalje me boli u dnu leđa.da li to ima veze s tabletama ili konizacijom jer kad odem doktoru na dodir ušće blago krvari. nisam rađala-hoće li biti posljedica i kakvih?puno vam hvala.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana, probojna krvarenja su relativno česta kod uporabe kontraceptiva i rijetko su "ozbiljna". U vašem je slučaju iznimno važno da PAPA test redovito kontroliran i uredan. Ipak, ako vas zabrinjavaju posavjetujte se s vašim ginekologom o ev. promjeni kontraceptivnog preparata.