kontracepcija sterilizacija

jopicajopa

Poštovani, molim Vas za informaciju o sterilizaciji žene, uvjeti,koliko traje i ide li preko hzzo? Jel dovoljno 38 god i troje djece? Isto tako me zanimaju rizici i. Moguće komplikacije priilikom steerilizacije. Hvaala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uvjeti su zadovoljeni. Dakle troje djece i više od 35 godina.
Izvodi se laparoskopski uz nekoliko modifikacija po raznim autorima.
Napravi se presijecanje jajovoda.
Oporavak je kroz nekoliko dana, i zahvat je vrlo kratak i izvodi se u općoj anesteziji.
Ide na teret hzzo-a, dakle ne košta ništa.

jopicajopa

Hvala, a koji su rizici i nuspojave?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nuspojava nema. A tizici su vezani uz anesteziju i opće operativne komplikaciju.