Koriscenje irigatora

jelena3103

Postovani smije li se koristiti irigator sa tantum rosa granulama za ispiranje, noc prije uzimanja nalaza(za mikoplazmu)? Ne znam utice li to na rezultate, posto znam da se antibiotici i sl.ne smiju koristiti. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da ne bi trebali ispirati rodnicu večer prije, da nalaz bude vjerodostojan.

TheMissTea

Postovani, interesuje me koliko se cesto sme koristiti irigator i u kom periodu menstrualnog ciklusa (nakon ciklusa, na sredini ciklusa)? I da li se moze koristiti pre stavljanja vaginaleta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uobičajena primjena je tri puta tjedno bez obzira na fazu ciklusa. Možete ga koristiti prije vaginaleta.