krioterapija?

maja05

postovani,
molim misljenje. zadnji papa je pokaza da
imam jaku upalu (vulvovaginitis) koje se ne mogu rijesiti vec duze vrijeme (preko godinu dana,unatoc antibioticima i vaginaletama - redovit se vraca nakon terapije), te mi je preporucena krioterpaija. Osim upale, zadnji papa mi je pokao za ASC-US, te parakeratozu i diskeratozu (zbog navedenog sam napravila HPV tipizaciju i sad cekam rezultate sad... ). Zanima me drugo misljenje, pa molim Vas odgovor: ako mi HPV bude negativan, a ja ima jaku upalu (uz ASCUC, parakeratozu i diskeratozu), da li biste mi i vi preporucili krio terapiju za lijecenje ili postoji jos neka druga opcija s kojom bi se ta upala mogla izlijeciti?
Naravno, ako mi HPV bude pozitivan planiram svakako otici na krio terpaiju.
hvala i pozdrav

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
kako daljnji postupak u mnogome ovisi o lokalnom kolposkopskom nalazu, daljnji komentar neće biti moguć.