krvarenje nakon menstruacije

jana

Imam 30 godina. U 25.godini dijagnosticirani su mi policistični jajnici. Krenula sam na pretrage zbog lošeg tena. Dobila sam terapijski Dijane 35. Nakon 2 godine, ten mi se popravio, ali sam zbog Dijana imala glavobolje i visok bilirubin u jetri, pa sam samoinicijativno stala. Nakon toga sam kontrolirala ten homeopatskim ljekovima. Unatrag godinu i pol nisam na nikakvim terapijama, ten mi je uredan. Od prvog dana kada sam dobila menstruaciju, bila je vrlo redovita, sa malo dužim ciklusima (do35 dana), nakon što sam koristila homeopatske ljekove, ciklus se smanjio na 28-30dana i bio je redovit. Unutar zadnjih mjesec i pol dana dobila sam malo uranjenu menstruaciju, nakon 25 dana, što sam smatrala posljedicom stresa budući da previše radim, međutim, nakon nepunih 10 dana, ponovo mi je počelo krvarenje, ne znam da li da kažem da je to menstruacija, iako sam imala pms koji me poprilično zbunjivao (natečene grudi). Zanima me što sve može biti uzrok uranjenim menstruacijama.
Inače, nemam nikakvih bolova, ni smetnji, ni iscjedaka. Jedini bolovi su eventualno prilikom odnosa, a događaju se prije menstruacije, kada sam nešto osjetljivija.

Unaprijed zahvaljujem.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

S obzirom na Vašu dijagnozu, genitalno krvarenje koje opisujete najvjerojatnije nije bila prava menstruacija koja uslijedi nakon urednog menstruacijskog ciklusa nego krvarenje koje je potrebno obraditi i liječiti.
Pozdrav.

cowboy

Pozdrav
Imam 20 godina i redovito imam spolne odnose.menstruaciju imam koliko toliko redovitu,dan dva kasni ili urani.kada sam imala zadnju,prestala san krvariti u petak nakon 4 dana krvarenja.i u subotu i nedjelju sam imala spolni odnos.danas sam primjetila lagano krvarenje i bol u jajnicima pa me zanima vaše mišljenje o tome.hvala lijepo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se radi o plićim laceracijama u rodnici uzrokovane spolnim odnosima. Ne trebate se brinuti. Ako se isto nastavi svakako savjetujem ginekološki pregled.

zsimu1609

Poštovani, imam 32 god, dva puta sam rodila na carski, imala sam spiralu do prije mjesec dana. Ovako : 20.08 do 25.08. sam imala ciklus, počela sam nakon ciklusa 01.09. krvariti i tek kad sam promijenila dr, otkrio je da je uzrok krvarenja spirala koja se pomakla te ju je izvadio 15.09., a krvariti sam prestala 18.09. Znači krvarila sam oko 20 dana. Moje pitanje glasi da li je normalno da ja ni danas 14.10. nisam dobila mengu, to bi sa bilo skoro dva mj da nemam ciklus izizev vanmenstruasijsko krvarenje od 20 dana u komadu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nažalost mogu Vam samo reći da napravite test na trudnoću. Ako je negativan, menstruaciju bi trebalo izazvati.

copy456

Postovani,
molim Vas za savjet ili pomoc. Naime, nakon ove menstruacije (17.7- 22.7) javio se sluzavi iscijedak pomalo krvav (vise kao sukrvica) oko 24.7. Inace imam 22 godine, koristim Triquilar pilule vec 6 mjeseci i imam redovne spolne odnose (zadnji 14.7) koji su najcesce uz dodatnu kontracepciju. Na ginekoloskom pregledu (12.7) mi je otkriven septum, odnosno doktorica je to opisala kao dvoroga maternica. Molim Vas za bilo kakvu pomoc, nije mi se ovakav iscjedak dogadjao.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je od uzimanja pilula, dakle radi se o probojnom krvarenju. Ne morate brinuti zbog toba.
Zbog anomalije maternice napravite 3d uzv.

anabanana25

Postovani, zadnja dva mjeseca javlja mi se smedi iscjedak u sredini ciklusa tj. za vrijeme ovulacije. Prosli mjesec iscjedak je bio oskudan i trajao je dva dana, sad traje vec cetiri dan i dosta je obilan i vodenast, jedan dan skroz smede boje, drugi dan svijetliji. Da li moram posjetiti gonekologa?
Imam 30 godina, menstruacijski ciklus 28-30 dana, zadnja dva mjeseca sam pod jakim stresom. Unaprijed zahvalna

copy456

Hvala Vam na odgovoru. Svakako cu sto se tice anomalije poslusati vas savjet.
Zanima me jos samo koliko bi taj iscijedak moga otprilike trajati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anabanana ne treba pregled ako je kao što ste naveli.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Copy može i cijeli ciklus a i ne mora.

TeaJ

Postovani, imam miom promjera 4.5cm, lijecnik ginekolog kaze kako to nije vjerojatno razlog mojih problema koje navodim kasnije. Naime, menstruacije su mi zadnjih mjeseci obilnije sto je povezano s mojom anemicnosti. Sada mi je zadnja menstruacija trajala 10 dana, da bi po nestanku krvarenja mene pocela probadati bol u donjem dijelu trbuha, pretezito na donjoj lijevoj strani. Ginekolog mi je rekao da je sve u redu ginekoloski, osim mioma. Danas, 4 dana nakon pojavljivanja boli, opet mi se krvarenje javlja- svijetlo crvene boje, ne kao iscjedak. Da napomenem, ginekolog je radio i ultrazvuk, uzeo bris za papu na koji naravno moram cekati. Sto mislite, do cega bi mogao biti problem? Srdacno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje su vjerovatno od mioma. Svakako ćete trebati daljnju obrada i možda operativan zahvat zbog istog.

zlata85

Postovani imam 31 godinu mjescnice su mi 24-27 dan,zadnju mjesecnicu sam imala 02.10 trajala je do 07.10 nezasticene odnose sam imala 10 i 11.10 I od juce imam bol u ledjima I sukrvicu koju sam primjetila na dojnjem vesu Pa me zanima sta bi to moglo bit. Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovulacijsko krvarenje vjerovatno.

petraa_l

Imam 20 god. i zadnja menstruacija mi je trajala 27.5.-31.5.2018. nakon toga sam 5.6. imala zadnji spolni odnos, te mi je nakon dva dana od odnosa pocela ici malo krv na toaletu i lagano peckanje pri istom i traje za sada 4 dana. nikad mi se prije to nije desavalo, pa ne znam da li je to nesto strasno ili je to normalno?!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim datumima najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.

pUa08

Postovani,
zadnja menstrucija mi je bila 14.05.18. Ciklusi su mi uredni i variraju od 29-33 dana (uglavnom 30 dana). Zadnji odnos je bio 18.05. Nakon toga imala sam oskudno krvarenje (jedan dan cak i s ugruskom) koje je trajalo od 23.05-28.05 (mislila sam da je ovulacijsko , medjutim nikakve dodatne sluzi koja mi je uobicajna u tom periodu nije bilo).
Sljedecu menstruaciju upravo ocekujem ali zadnja 2 dana primjetim samo lagani krvavi trag prilikom brisanja. Da li da jos pricekam ili da vec sad krenem s nekim detaljnijim pregledom?
U slucaju da se mozda radilo o ciklusu bez ovulacije kada bi trebalo nastupiti redovno krvarenje?
Unaprijed se zahvaljujem,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju pa ukoliko ne nastupi učinite test na trudnoću. Moguće da se radi o slabijoj funkciji žutog tijela što ima za posljedicu oskudno krvarenje prije same menstruacije. Kod anovulatornih ciklusa ne može se znati kada će nastupiti menstruacija.