krvarenje sredinom ciklusa (upotreba YAZ-a)

pitalica435

pozdrav!
yaz sam počela piti 14.dan ciklusa s namjerom da odgodim menstruaciju. kako je bilo hitno, nisam se savjetovala se sa svojim ginekologom i uzela sam ga bez recepta. međutim, menstruaciju sam dobila na datum koji sam planirala izbjeći, unatoč pilulama (nisam ih još sve popila, tek sam sredinu prešla). zanima me hoću li, ukoliko ih dalje nastavim normalno piti, i nakon njih prijeđem na novu kutiju, idući mjesec biti zaštićena? test zgrušavanja i posjeti ginekologu namjeravam obaviti prvim povratkom u svoj grad, ali nažalost, to sam u mogućnosti tek sljedeći mjesec pa nemam koga drugog pitati..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, tko vam je rako da uzmete pilule od 14.dana?
To se tako ne radi, drugo pijete iste bez nadzora, krvne slike, obrade itd.
Savjetujem da sad iste prekinete a iduće počnete piti s prvim danom iduće menstruacije ( dakle kroz mjesec dana )
Do tada obrada i konzultacije sa svojim liječnikom.

pitalica435

poštovani,

prvotni mi je cilj bio pomaknuti inače izrazito bolnu menstruaciju s vrlo važnoga dana.
hvala na savjetu, prestajem ih piti onda.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To se tako ne radi. Savjetujte svog ginekologa u takvim slučajevima.