kvrzica

maartiina

Pozdrav
Jucer ujutro sam na malim stidnin usnama osjetila blagi bol na dodir i blagi svrbez. Jutros na lijevoj strani male stidne usne mi se pojavila kao neka loptica..kvrzica..
Sto bi to moglo da bude i da li bi se trebala javiti ginekologu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno lojna žlijezda. Ne trebate na prelged za sada.

Bombaj

poštovani,
jučer sam osjecala nelagodnost tokom sjedenja, jeans koji sma nosila neugodno je stezao moje prepone. nakon sto sam dosla kuci, vidjela sam da je odmah pored prepone, prema vulvi, dakle ne unutra vulve nego sa vanjske strane otecen, kao da je cijela ta desan strana do prepone otecena, a ispod odmah do prepone ali ne direktno na preponi, otprilike u ravni sa klitorisom (da objasnim na kojoj je visini), napipala sam duguljastu oteklinu, ili izraslinu ispod koze, koja nije vidljiva okom ali je kao sto rekoh, itekako opipljiva. kada kazem duguljasta, mislim na duzinu od nekih 1,5 cm. bolna na dodir i na stezanje tvrdjeg materijala odjece (jeans npr).

hvala unaprijed na odgovoru.

lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi. Vjerojatno se zatvorio izvodni kanal neke od žlijezda kojih je u tom području mnogo, te je nastala cista. Savjetujem pregled.