liječenje?

mtina86

nalaz papa testa mi je bio : CIN I s upalom. brisevi pozitivni na HPV visokog rizika i ureaplasmu. partner i ja smo pili doksiciklin i ja sam koristila vaginalete, nakon toga nalaz negativan na ureaplasmu. danas sam radila kontrolnu papu pa ćemo vidjeti dalje. ali, uz sve to, imam kondilome na ulasku u rodnicu, a moja gin nikako da me pošalje nekud s tim, svaki put kad sam pitala, rekla je da ćemo pričekat prvo papu, pa onda kad je bila ureaplasma da ćemo prvo to liječit pa onda konačno sam ju danas nagovorila da me nekud pošalje s tim. zanima me kakav je postupak u vezi s tim? i kolika bi bila cijena liječenje istog kod privatnog ginekologa?

Mr. sc. Damir Bagović, dr. med.

Kondilomi su posljedica HPV-a, a ne ureaplazme. Mogu se liječiti spaljivanjem ili tuširanjem otopinom Podophyllina.