Lupus antikoagulans

hulala1

Postovani, dobila sam nalaze na trombofiliju i lupus:
KOAGULACIJA
Faktor II - 104% (70-120)
Faktor V - 112% (70-120)
Protein C - 91% (70-140)
Protein S - 95% (60-130)
Antitrombin III - 110% (75-125)
Lupus Antikoagulans antitijela
(Skrining) - 47 sec (31-44)
Lupus Antikoagulans antitijela
(potvrdni) - 37 sec (30-38)

HORMONI I TUMORSKI MARKERI
Antitijela na Tireoglobulin 10.00 (0-115)
TSH - 1.19 (0.27-4.20)
Antitijela na Tiroidnu Peroksidazu - 12.60 (0-34)
LABORATORIJSKA IMUNOLOGIJA
EliA kardiolipin IgG - 1.6 (<10 negativan)
EliA kardiolipin IgM - 0.2 (<10 negativan)

Mozete li mi reci da li je ovo uredan nalaz? U napomeni pise LA antitijela pozitivna, ali vidim da je malo preko granice normale, i samo je "skrining" pokazao, a potvrdni test je negativan. I sve ostalo je uredno, osim samo te "sitnice". Da li je ovo moglo uzrokovati pobacaj u 5 mjesecu trudnoce i vanmatericnu? I da li je ovo opasno po zivot? Izvinjavam se na dugom "postu". Doktor opste prakse mi je rekao da se obratim ginekologu, a narucena sam za mjesec dana. Srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema ovome radi se o urednim nalazima. To nije uzrok pobačaja.