Markeri

TinaH

Postovani doktore,
suprug i ja idemo na mpo tocnije inseminaciju i to sljedeci mjesec. Morali smo napravit markere i stigli su mi nalazi kod supruga je sve negativno,ali kod mene nije HBsAg i anti HBc su negativni ali anti HBs pozitivan. Pise anti HBs POZ 86,41 int.J/L. I sad sam ja zabrinuta,pa ako mi mozete pomoc i reci sto to znaci,dali je opasno i dali ce nam odgodit postupak zbog toga. Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cjepljeni ste protiv hepatitisa?

TinaH

jesam, dva puta 1994 i 2001 godine?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od toga je pozitivan marker.

iwy20

Sta znaci na nalazu Anti-HBs pozitivan 22 IU/L?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znači da ste procijepljeni i da imete protutijela.

Eva333

Poštovani
suprug i ja idemo na MPO pa sam radila markere na hepatitis
HepatitisB Nereaktivan
Antitjela protiv HBSAg 0.51
Antitjela protiv HBC antigena Nereaktivan
Antitjelaprotiv hepatitisa C virusa Nereaktivan
Antitjela protiv hepatitisaA virusa Reaktivan

Napomena AntiHAV-lgm naknadno,trenutno nema reaganse

Zabrinuta sam da li su mi nalazi u redu,ne sjecam se kad sam se zadnji put cijepila.(morat cu provjeriti u kartonu kod dr.)
Inace nemam nikakvih tegoba.
Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Pozitivna antitijela na HBsAg mogu biti posljedica cijepljenja ili kontakta s virusom hepatitisa B nakon kojeg je on eliminiran iz tijela. Osobe koje su jednom preboljele hepatitis A imaju trajni imunitet na njega, tj pozitivna antitijela..