Menopauza

hortikultura

Imam 51 godinu i unazad 10 mjeseci imam intenzivne simptome menopauze. Valunzi, tjeskoba, nesanica, grčenje mišića... Krajem 9. mjeseca prošle godine počela sam sa hormonalnom nadomjesnom terapijom, tablete Femoston 1/10. U roku 8 dana valunzi su potpuno nestali, spavam normalno, tjeskoba se javljala samo par dana mjesečno puno manjeg intenziteta, no međutim posljednjih 3 tjedna mi je konstantno izražena. Pitam se da li mi je potrebna jača doza Femostona. Nisam još otišla kod ginekologa jer svaki dan se nadam da će biti bolje, ali nikako da prođe. Kada mi je najteže popijem Normabel 5 mg i nakon toga mi je potpuno OK.
Molim za pomoć.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam promjena terapije za sada. Probajte za navedene simptome konzultirati obiteljskog liječnika.